Буквально за два дні сильного потепління в Закарпатті зійшов увесь сніг. Через це синоптики прогнозують значне підвищення рівня води в річках. Уже сьогодні воно спостерігається на рівні метра-півтора над нульовою позначкою. Погіршує ситуацію льодохід. Уже підтоплені кілька десятків дворогосподарств. І з огляду на все це особливо непокоїться закарпатська влада, бо на цей рік у Державному бюджеті передбачили для Закарпаття на протиповеневий захист усього 16 відсотків від потреби.
Кардинальні зміни погодних умов на Закарпатті додали турботи місцевій владі та закарпатським рятувальникам. Ще кілька днів тому у Закарпатській області лютували морози, а вже сьогодні температура повітря тільки трохи не дотягувала до позначки у 10 градусів зі знаком плюс.
Через потепління почала сходити крига, сформувалися сильні льодові затори. Все це супроводжується великою кількістю опадів, які призводять до швидкоплинного підняття рівня річок та створюють загрозу підтоплення дворогосподарств закарпатців.
Наразі в райцентрі Міжгір’я льодохід уже спричинив викид льодових мас на вулицю, по ній довелося тимчасово припинити проїзд. Потерпає Тячівщина – тут затори льоду досягають кілометра завдовжки, і якщо лід не пройде, то будуть затоплені ще щонайменше 4 десятки будинків. Рятувальники кажуть, що треба залучати екскаватори, але це неможливо зробити через перезволоження ґрунту та круті схили річок. Крім того, вже зараз підтоплені 12 дворогосподарств закарпатців.
Про те, що роблять у цій ситуації закарпатські рятувальники, розповідає помічник начальника Головного управління МНС в Закарпатській області Ярослав БАБЯК: “Різка зміна температури повітря створила ідеальні умови для скресання криги, льодоходу, і в місцях, де річки мають звужене русло, почали утворюватися льодові затори. Там, де дуже сильні затори, й через це вода почала виходити з русла, ми намагаємося застосовувати спеціальну інженерну техніку і вибухівку. В одному місці вчора підірвали затор льоду, вода пройшла, і річка майже одразу повернулася в свої береги”.
Фінансисти Закарпаття вже говорять про те, що для області зменшення фінансування протиповеневої програми — це велика проблема. І це після минулорічної повені, яка завдала шкоди 4 районам Закарпаття на 170 мільйонів гривень!
Начальник головного фінансового управління Закарпатської ОДА Петро ЛАЗАР розповів, що на фінансування протиповеневої програми “Тиса” цього року із Держбюджету мали надати 220 мільйонів, а передбачили всього 37. Та й ці гроші закладені у спецфонді, який невідомо чи наповниться. Іще 50 мільйонів нібито закладені в стабілізаційному фонді, але і його наповнення під сумнівом.
Закарпатська влада каже, що буде шукати кошти на завершення найневідкладніших будівництв (дамб тощо) в обласному бюджеті, але й він дуже обмежений , повідомляє Радіо Свобода .
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|