З учорашнього дня Росія зменшує Україні об’єм газових поставок. Мотивація – нібито несанкціоноване використання нашою країною їхнього блакитного палива. Що будемо робити, якщо раптом одного дня справдяться всі погрози північного сусіда про припинення газопостачання Україні, а наш газ до споживачів ще не дійде?
Ось яку думку мають із цього приводу коломияни.
Василь Я., водій:
- Сьогодні під час ранкового рейсу почув у автобусі свіжий жарт на цю тему: «Плюнь на газову проблему – користуйся електрочайником!». Власне, десь у такому напрямку я би й діяв, якби котрогось ранку не було би на чому скип’ятити чайник. Правда, крім кави часом ще хочеться і свіжої зупки… Думаю, моя дружина з цього приводу щось би придумала – у дні, коли з профілактичною метою відключають газ, вона примудряється приготувати смачний обід і на електроплитці.
Орися Петрівна, домогосподарка, мати двох школярів:
- Ще би повітря нам вимкнули, або хоча би податок на нього увели! Дивно, чому до цього ще ніхто з владоможців не додумався? А що, до речі, гарний спосіб поповнити державний бюджет і заодно розрахуватись із газовими боргами. А якщо серйозно, не розумію – чому ми повинні жити у постійному страхові: то скороченням погрожують (когось уже скоротили!), то зарплатню врізають до мінімуму на невизначений термін (а у нас нема нічого постійнішого за тимчасове!), то газ обіцяють відімкнути (бо хтось десь, мабуть, таки «заліз» у трубу, і навряд чи заради інтересів народу). Звісно, ми всі – громадяни своєї держави, ми готові нести на своїх плечах усі державні негаразди (як і гаразди). Але хай разом з нами це роблять і ті, хто має це робити за посадовими обов’язками – наша влада, уся, згори до низу. Бо як тоді зрозуміти ситуацію: людям збираються відключити газ, а Кабмін преміюють сумами від 8 до 25 тисяч. За яку таку успішну діяльність?
Словом, якщо мені відключать газ, я вийду на вулицю з дітьми і подруг виведу. В будь-якому разі, мовчати я не збираюсь, бо далі вже нікуди.
Віктор Б., підприємець:
- А знаєте, виявляється, в Україні є люди, яким на газову проблему абсолютно начхати. Я щойно повернувся від друга, у якого гостював на новорічні свята. У них на Вінниччині про таке благо цивілізації, як газ, у більшості сіл тільки мріють. Варять їсти, обігрівають помешкання з допомогою давніх грубок, які розпалюють дровами, потім засипають вугіллям. Користуються казанами, великими котлами для нагрівання води. Певне що це набагато складніше, ніж черкнути сірником і запалити газовий пальник. Але все-таки, це альтернатива. Правда, слабко уявляю, як буду палити дровами у себе на четвертому поверсі… Думаю, будемо переходити на електрообігрівачі, мікрохвильовки, електрочайники. Головне, аби разом з відключенням газу нам не підвищили ціну на електрику. Що дуже можливо, у нашій країні парадоксів…
Автор: Софія ОНИКІВСЬКА, www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|