За словами українських політиків, майбутній рік буде неймовірно важким. Бюджетників залишать без зарплати, соціальні виплати і програми розвитку будуть припинені. Газета Ізвєстія в Украінє звернулася до директора економічних програм Центру РАЗУМКОВА Василя ЮРЧИШИНА (на фото) з питанням: “що чекає Україну в 2009 році? “.
“Існують ризики – як зовнішні, так і важливіші, внутрішні. І я не знаю, як швидко ми зможемо їх подолати. Найбільш загрозливими вони будуть до кінця першого кварталу 2009 р. – це і ризики скорочення виробництва, і зростання безробіття, і скорочення доходів. Спроба уряду залатати ці проблеми емісією – що означає, у свою чергу, інфляцію і подальше падіння гривні – не виключає реалізації в наший країні “шокового сценарію “.
Якщо в першому кварталі всі найнебезпечніші ризики вдасться подолати, то до кінця року вже буде видно позитивні перспективи. За оцінками багатьох експертів, до кінця осені може відновитися позитивне економічне зростання, хоч і мінімальне. В цей же час відновлюватиметься і світова економіка – наш експорт знову стане запитуваним, а отже, наші підприємства будуть забезпечені роботою.
Говорити про розвиток окремих галузей безглуздо – не можна визначити, на які більше, а на які менше впливає курс гривні. У нас є ряд глобальних системних ризиків, не вирішивши які, не можна говорити про відновлення окремих галузей. До таких ризиків насамперед відноситься політична необлаштованість, а також курс гривні, який коливається і, за нашими прогнозами, продовжить це робити.
Те ж саме стосується скорочення промисловості і зниження доходів – якщо обсяги виробництва падатимуть, то скоротяться надходження до бюджету, а відповідно, виросте заборгованість з виплати зарплат.
Але, не дивлячись на песимізм, у нас є два непогані чинники, використовуючи які, ми зможе істотно пом’якшити наявні негативи. Перший – меморандум з МВФ, де закладені точні і зрозумілі макроекономічні і стабілізаційні програми, виконання яких повинно істотно понизити ризики і ввести державну політику в певні рамки. А оскільки це зовнішній чинник, то ми не буде щоразу себе виправдовувати, що нам хтось перешкодив.
Наступний чинник – теж зовнішній, і теж позитивний – Евро-2012: програма розвитку. Це інфраструктурні проекти, підготовка до проведення яких здійснюється за рахунок розширення сфери послуг, дорожнього і готельного будівництва. Під ці проекти можуть прийти гроші Европейського банку реконструкції і розвитку, і так далі. Але для цього потрібно, щоб все запрацювало. А для того, щоб все запрацювало, необхідна мінімізація політичного антагонізму “.
Автор: Соломон ЛІБЕРМАН, www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|