Знову ми чуємо знайомі голоси з Берліна, Парижа та інших західних столиць про недоречність надання на грудневому саміті НАТО в Брюсселі Україні Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі. Як аргумент наводиться можлива бурхлива реакція Москви. Чомусь всі ці президенти і прем’єри гадають, що запобігання перед Кремлем зробить його м’якшим, цивілізованішим і демократичнішим. Як казав шеф таємної поліції Наполеона БОНАПАРТА Жозеф ФУШЕ: “Це гірше, ніж злочин, це помилка”. І це вже не перша помилка Заходу. Ми схильні картати і шпетити самих себе, говорячи про ті українські граблі, що на них постійно у своїй історії наступаємо, але, як засвідчує XX і початок XXI століття, граблі бувають не лише українські.
Коли більшовики захопили владу в Росії після кривавої громадянської війни, вони взяли участь у міжнародній дипломатичній конференції у Генуї, куди приїхали не в комісарських френчах, а вдягнувши фраки і почепивши “метелики”. Представники західних держав аж підстрибували від радості, кажучи про тих комісарів: “Та вони такі ж самі, як ми. З ними можна мати справу!”. Проте більшовик, російських шовініст, навіть коли він удає джентльмена, не стає від того джентльменом.
Партійний поет Владімір МАЯКОВСЬКІЙ писав, що комуністи в Генуї дивилися поглядом хазяя на те, що вони вважали своїми майбутніми володіннями. До речі, ще тоді ЛЄНІН дав своїм дипломатам справді ґеніальну настанову, проти якої Захід раз у раз виявляється безпорадним: “Справжнє враження можна справити лише наднахабством”. Захід реагує на нахабство Кремля, як жаба на погляд удава.
У 1945 році Захід віддав СТАЛІНУ пів-Європи, посиливши цього монстра, а потім був змушений витрачати величезні ресурси, щоби протягом понад 40 років стримувати російський комунізм та його плани всесвітнього панування. На Бухарестському саміті НАТО, побоюючись Москви, французи і німці відмовились надати Плани дій щодо членства в НАТО Україні і Грузії. Кремль це зрозумів як заохочення до активних дій і розпочав збройну агресію проти Грузії. Замість максимально рішучого засудження Захід почав непристойно загравати з Москвою, що додало Кремлю нахабства. Навіть зі Сполучених Штатів лунають голоси, що, мовляв, не треба псувати відносини з Росією через Україну і Грузію. Колись у 1939 році англійці і французи заявляли під час тиску ГІТЛЄРА на Польщу, що вони не хочуть воювати за Данциг. Але потім їм все одно довелося воювати, бо Францію було окуповано, а британці ледве втрималися на їхньому острові. Звісно, втрат вони зазнали значно більше, ніж якби воювали за Данциг…
Події у Грузії давали Заходу шанс зупинити новітню московську експансію, він тим шансом не скористався. Лише кілька американських армійських бригад, уведених на територію Грузії, негайно витверезили б ПУТІНА і МЄДВЄДЄВА, що відчайдушно блефують, як блефував ГІТЛЄР, коли окуповував демілітаризовану Рурську зону і розчленовував Чехословаччину. Нахабство Кремля живиться боягузтвом і нерішучістю Заходу. Якщо Захід відмовиться в Брюсселі надати Україні і Грузії реальну північноатлантичну перспективу, це може стати поштовхом до ще однієї російської збройної агресії. Тоді Заходу доведеться визнати свою провину, те, що він зрадив молоді демократії українського і грузинського народу. Тоді він утратить право розводитися про права людини, про європейські цінності й таке інше. Бо не мають права робити ці ідеали своїм прапором ті, хто в ім’я егоїстичного інтересу здатні легко продати ці ідеали за російські газ і нафту. Тоді будь-які такі промови з европейських і заокеанських столиць наражатимуться у світі майже виключно на ненормативну лексику. Можна з великою часткою впевненості сказати, що відмову Грузії і Україні в Брюсселі Москва однозначно зрозуміє як сигнал до одноосібно кремлівського вирішення питання про геополітичну долю цих країн.
Поміж людей, які здатні думати, вже давно немає сумнівів щодо сутності путінського режиму в Росії. Схоже на те, що таких людей обмаль у керівництві країн Заходу. Джордж БУШ залишиться в історії еталоном політичної наївності завдяки його фразі: “Я зазирнув у вічі ПУТІНУ і побачив його душу”. Джон МАККЕЙН іронічно виправив свого одно-партійця, зазначивши, що в очах Путіна можна побачити тільки три літери – КҐБ.
Сьогодні у Кремлі дуже розраховують на сприятливий для себе зовнішньополітичний курс Барака ОБАМИ, якого московські чекісти називають американським ҐАРБАЧЬОВИМ і дуже мріють, що за його президентства Сполучені Штати розпадуться, як за президентства ГАРБАЧЬОВА розпався Радянський Союз.
На жаль, ці мрії не є такими вже фантастичними, адже вся політика Москви спрямована на ізоляцію США від Європи і на явну чи таємну підтримку всіх антиамериканських сил у сучасному світі. Крах Америки – то є найзаповітніше бажання російської політичної еліти, чого вона навіть не дуже приховує. Якщо Барак ОБАМА не стане чемпіоном політичної наївності й побачить в очах
ПУТІНА теж саме, що й Джон МАККЕЙН, то він, поза сумнівом, зможе повернути своїй країні її колишню потугу і вплив.
Нинішня Росія з її енергоресурсами, що використовуються на міжнародній арені як зброя, з її атомними арсеналами, з її антилюдською верхівкою є значно небезпечнішою, ніж ісламський тероризм. Захід це зрозуміє, але є загроза, що це станеться запізно… Сучасна Росія має феноменальну ненависть до справжньої демократії і свободи народів. Успіхи сусідніх демократичних держав страшенно дратують Кремль, тому московська пропаганда зомбує росіян, доводячи їм, що в Україні, Грузії, Литві, Латвії, Естонії все погано і лише в Росії добре під чуйним керівництвом чекістів. У поступі цих держав і суспільств Кремль бачить безпосередню загрозу і виклик собі. А Захід має зрозуміти, що, знищивши цей бар’єр, який відгороджує його від Європи, чекістський Кремль стрімко кинеться “вирішувати питання” Заходу, прагнучи до своєї споконвічної мети – цілковитого контролю й панування в Європі в дусі Катерини II та Миколи І, коли, як хизуються російські історики, “жодна гармата не могла вистрілити в Європі без дозволу Петербурга”.
Автор: Любомир СТРІЛЕЦЬ
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|