Тепер тільки й розмов, що про кризу. Її наслідки в світі плюс українська “особливість” спричинили великі загрози для людей. Хтось утрачає бізнес, хтось – ринки збуту, хтось – роботу і відповідно засоби для існування. Найгірше, коли в такій ситуації ще й дамокловим мечем зависає необхідність погашати зобов’язання за кредитами перед банками, різноманітними спілками та іншими установами.
Кількість проблем швидко зростає, адже в Україні видано запозичень на близько 125 мільярдів гривень. Фінансові організації, відчуваючи загрозу існуванню, змушені вимагати повернення коштів, удаючись часто-густо до не зовсім законних методів. Що чинити в таких випадках? Відповідь знає новостворена в Івано-Франківську юридично-охоронна антиколекторна компанія “Ваша Надія”, яка організувала в тамтешній міськраді “круглий стіл” у рамках безпрецедентної акції “Зупинимо свавілля!”
На захід, окрім журналістів, організатори запросили представників банків, кредитних спілок, правоохоронних органів, центрів праці і, що найголовніше, деяких громадян, які вже потерпають від неправочинних, кримінальних й аморальних дій фінансових установ. По-філософськи із присутніми спілкувався засновник “Вашої Надії” Федір Олексюк. Спершу прочитав свого вірша “Криза”, де йшлося про справедливість, грабунок народу, коли мільярдери ховають гроші в офшорах, купують кораблі й літаки, а ми стаємо чужими вдома, бо не панує в суспільстві милосердя і страх перед небесною відповідальністю.
– У цій ситуації треба рятувати не банки (їх у жодній країні немає стільки, як у нас), а людей, – казав речник після біблійних притч і цитат відомих економістів. – А в нас на кожному кроці, в парламенті також, діється щось не те. Слід так навчати людей, за словами філософа, щоб на кораблі, який тоне, вони бігли не з вогнегасниками, а з рятувальними кругами. МВФ допомагає банкам, а хто ввійде в ситуацію боржника? Його потрібно не заганяти в кут, як вовка, а допомагати вже на першому етапі.
Укладаючи, скажімо, з банком угоду про надання кредиту, клієнт навіть гадки не мав, що перед ним коли-небудь постане реальна загроза невиплати боргу, а то й навіть утрати через накладення арешту власного майна. Ні, сам банк не бере за горло. Місію доручають, про що тепер полюбляють трубіти центральні телеканали, колекторній фірмі (переклад від латинського слова – “той, хто забирає”), з якою укладають угоду про переуступку кредиту або договір-доручення. Вона, будьте певні, постарається стягнути і залишок непогашених запозичень, і відсотки, і пеню, і неустойку за весь період, навіть і той, що не передбачено законодавством. Ускладнює ситуацію те, що в нашій країні поширена корупція серед держслужбовців. З їхньою допомогою неправочинно відбирають у людей помешкання, земельні ділянки, автомобілі та інші матеріальні цінності. Такий собі “рекет” не зважає на порушення не тільки норм цивільного, господарського та кримінального кодексів, але й Конституції України.
Однак на вітчизняному ринку з’явилася противага, що захищає людину, яка потрапила в боргову петлю, від свавілля чи “доброї волі” колекторів. Цю, треба визнати, не завжди безпечну справу розпочато в обласному центрі. Тутешня юридично-охоронна антиколекторна компанія “Ваша Надія” стала першою в Україні, незабаром їхні колеги розпочнуть діяльність у Чернівцях і Луцьку, відтак такі фірми будуть створені в усіх областях держави. Їхня суть – представляти інтереси боржника, оптимізувати борг, що виник перед банком. Вони узгоджують із кредиторами тривалі й ощадні програми погашення винних коштів, допомагають мінімізувати штрафи.
– Так, людський фактор під час кризи ще більше загострюється, а дії банків неадекватні, – прямо висловився пан Олексюк. – Треба піднімати громадськість, аби на законодавчому рівні закріпили цивілізовані норми.
У нас люди нерідко підписуються під кабальними умовами угоди, навіть уважно не читаючи її, бо довіряють кредитним фахівцям. А тим часом у ній (як водиться, дрібним шрифтом у кінці документа) прописано санкції у разі невиплат. Для себе кредитор указує порядок дій, коли виникають форс-мажорні обставини, і “забуває” про можливу появу таких у позичальника. Приміром, як-от цьогорічна повінь. Вона позбавила власного бізнесу багатьох підприємців, які подають довідки від податківців, що не мають доходів, і готові віддати заставне майно. Але банкам цього замало. Вони накидають око на особисту власність боржників, що не перебуває у заставі, як трапилося в Білоберізці Верховинського району.
Інші приклади. Пані Ольга з Косова у новій компанії шукає захисту від кредитної спілки та виконавчої служби, бо позичила 3 тисячі гривень, а їй нарахували вдвічі більше санкцій і забрали 44 сотки землі. Майже два роки водять за ніс в “Автоплані” молодого хлопця, який упродовж цього часу сплачує внески за машину, хоча стосовно угоди через два місяці мав би вже на ній їздити. У результаті той залишається і без грошей, і без транспортного засобу.
Безпрецедентні випадки. Людей не пускають за кордон, бо вони не сплатили кредит за авто, і те, що воно у банку є предметом застави, до уваги ніхто не бере. Суди приймають ухвали на користь фінустанов без участі відповідача, якого про це чомусь навіть не повідомляють. Позичальникам у будь-який час доби телефонують додому, на роботу з вимогою повернути кошти, забуваючи, що ця інформація конфіденційна, є банківською таємницею.
По суті, у підсумку, людина стає рабом банку, іноді через це розпадаються сім’ї. Загалом під час “круглого столу” пролунало десяток прикарпатських відділень цих фінустанов. Згадали, скажімо, справу в с. Підгайчиках з “ПлюсБанком”. Правда, через відсутність їхніх представників не було змоги почути іншу думку, окрім угорського “ОТР”, який відбивався за всіх.
Про кроки, які в критичних ситуаціях здійснює зароджене антиколекторство, напрямки діяльності розповів директор компанії Сергій Соколюк. Чим їхня фірма відрізняється від звичайної юридичної? Тим, що у “Вашій Надії” правничі послуги надають комплексно, а на адвоката потрібні відразу “живі” гроші. Їхні юристи запропонують знайти роботу, якщо ви потрапили під скорочення, стягнуть з працедавця вихідну допомогу, допоможуть у приватизації земельної ділянки, її оцінці й продажу. Завдання кваліфіковано і захищати права людей, і підставити їм плече.
P.S.За адресою і контактними телефонами івано-франківської антиколекторної компанії “Ваша Надія” звертатися в редакцію газети “Коломийський вісник”.
Автор: Василь ДЕМ’ЯНІВ
Джерело: “Коломийський вісник” для www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|