Винесення сміття з хати, хоч і неприємна процедура, але обов’язкова. Якщо біля багатоповерхівок контейнери для сміття стоять у кожному дворі, то в центрі — лише в кількох місцях. Що ті смітники стали своєрідним “клондайком” для бомжів як невичерпне джерело картону (із сусідніх крамниць) та іншого “вторчормету” — зовсім інша річ.
Для більшості же громадян це місце — єдина можливість позбутися сміття. Деякі “центрові” містяни пристосувалися викидати сміття у “пінгвінчики”, яких з часом змінили більш естетичні кошики. Потім воно добу стоїть, його розтягають собаки і коти у пошуках поживи. У результаті той непотріб цілий день літає центром міста, розноситься. Словом, естетизму середмістю це не додає. Тож ще задовго до агітплакатів “Я люблю своє місто” я його любив і сміття справно носив до задвірку “Глобуса”, колишнього книжкового магазину.
Було, мій сусід повадився викидати сміття у вуличні сміттярки. Здав він себе елементарно. Якось я виносив сміття, а він — мені назустріч: “Там місця вже нема”, — “порадував”. Викидаючи сміття завжди у великі контейнери, я щось і не зрозумів, як там місця може не бути. Та надворі усе зрозумів. Але за звичкою поніс свої побутові відходи туди, де їм і місце. А сусідові, при нагоді, мораль таки прочитав: і про псів, котрі його потрошать, і про дітей, які його топчуть. Принаймні, душу відвів. Але сусід, здається, мораль зрозумів…
А якось, як завжди, виношу сміття. “Можна вас на хвилинку?” — чую у спину. “Ну ось. Зараз якийсь бомж проситиме милостиню”, — думаю. Але пристойного вигляду чоловік представляється: “Я директор підприємства “Полігон”. Хочу вам подякувати”. “Щось новеньке”, — коментую про себе. “Я вже цілу годину тут стою, — каже, — стежу за людьми. Одна старша жінка просто викинула сміття на куті, інші — кидають у міські сміттярки. Ви єдиний, хто відніс його у контейнер. Від імені “Полігону” я вам щиро дякую”, — каже насамкінець.
“Бо я коломиянин”, — не находжуся що сказати і ляпаю перше, що мені прийшло до голови. А вже потім задумуюсь, що сказав. А справді! Коломиянин — це не лише той, у кого сім колін містян у роду. Зрештою, це просто випадок народження. До Другої світової війни місто на 60 відсотків населяли євреї. Вони майже всі виїхали на “землю обітовану”, залишивши нам порпатися у своєму смітті.
Одна моя знайома, зовсім не коломиянка, бо досі квартиру винаймає, завжди, де би ми не були на природі, збирає сміття у пакет — на відміну від тих “биків”, що приїздять сім’єю на “пікнік”. Розкопав своє сміття, що залишилося від попереднього разу, — і далі смажити шашлик… А що його діти у футбол грають пластиковими пляшками і целофанами, йому байдуже. Зате він теж “коломиянин”, та ще й крутий, на “Лексусі”.
А любов до міста, так і хочеться поморалізувати, починається не з джипів і приватних крамничок, а з уміння ставитися до місця проживання, як до рідної оселі…
Автор: Ігор ФЕСТРИГА, “Вільний голос” для www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|