Ви збираєтеся за кордон? На жаль, щороку сотні наших співвітчизників, мігруючи у пошуках кращого життя, потрапляють до рук торговців людьми. Як уберегтись?
Майже всі потерпілі потрапляють за кордон через окремих вербувальників чи фірми (переважно нелегальні), що їх знаходять через оголошення в газетах, через знайомих. Дуже часто торговці людьми під видом доброзичливих агентів з працевлаштування шукають самотніх людей, пропонують їм високооплачувану роботу, оформлення та вироблення проїзних документів, а згодом втягують у боргову залежність.
Основною умовою отримання робочої візи та дозволу на роботу в іноземній країні є контракт з іноземним працедавцем, в якому обумовлені права та обов’язки сторін, матеріальне забезпечення контракту та відповідальність, у тому числі соціальна, у разі нещасного випадку на виробництві, хвороби. Отже, цей контракт ви маєте проглянути та підписати ще в Україні.
На практиці контракти на працевлаштування не укладають, умови праці не відповідають обіцяним. Санітарно-гігієнічні умови праці не відповідають ніяким нормам: висока запиленість та загазованість повітря, брак спецодягу та індивідуальних захисних засобів, навіть тоді, коли працюють з фарбами, в багатьох випадках повна відсутність елементарних побутових умов: води, туалету тощо. Люди живуть переважно там, де й працюють, у разі хвороби займаються самолікуванням. Дуже часто над людьми чинять психологічне насильство, а іноді й фізичне. Отже, заздалегідь прогляньте детально всі умови праці та винагороду: все має бути обумовлено письмово.
Як уберегтися від псевдопослуг горе-працедавців і допомогти тим, хто вже потерпів від згаданих аферистів?
Консультативний центр соціальної допомоги жертвам торгівлі людьми, що створений на базі благодійного фонду “Карітас—Івано-Франківськ УГКЦ”, консультує населення щодо безпечного та легального навчання, працевлаштування за кордоном, шлюбів з іноземцями. Люди, які повернулися з-за кордону, дістають необхідну підтримку та допомогу для адаптації до суспільного життя, а в разі необхідності — юридичну підтримку, гуманітарну допомогу. Центр надає місця для тимчасового проживання людей, яким потрібний час для повернення до сім’ї через мережу БФ “Карітас України”, допомагає в пошуках роботи і навчає. Люди, які мають проблеми зі здоров’ям, одержують направлення на обстеження та лікування, а також кошти на медикаменти.
Завдяки діяльності Центру в 2004—2007 рр. соціальну, психологічну та матеріальну допомогу отримали 126 жінок — жертв торгівлі людьми. Переважно це жертви сексуальної експлуатації.
В разі потреби звертайтеся за допомогою до працівників Центру за адресою: м. Івано-Франківськ, вулиця Лесі Українки, 1 (навпроти катедрального собору). Інформаційно-консультативна лінія 8(0342) 50-25-46.
Автор: Оксана КУІМОВА, Галичина
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|