На яких законних підставах іноземці та особи без громадянства можуть перебувати на території України? — з цього питання й розпочалася наша розмова із старшим інспектором громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВ УМВС Вікторією СМЕРЕК.
— Відповідно до Указу Президента України “Про додаткові заходи щодо реалізації права людини на свободу пересування і вільний вибір місця проживання”, — розповідає Вікторія Михайлівна, — реєстрація іноземців та осіб без громадянства здійснюється органами Адміністрації Державної прикордонної служби України у пунктах пропуску через державний кордон відміткою в документах “В’їзд”, “Виїзд” та внесенням відомостей про іноземців до відповідного реєстру.
Стаття 5 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” встановлює, що законними підставами для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України є: реєстрація на території України паспортного документа; наявність посвідки на постійне або тимчасове проживання в Україні; документів, що посвідчують отримання статусу біженця чи притулку в Україні.
— Який термін перебування на території України для таких осіб?
— Дев’яносто діб. Після чого іноземний громадянин може продовжити термін перебування ще на 90 діб, усього — 180 діб у рік, якщо для цього є відповідні підстави. Реєстрацію місця проживання іноземців та осіб без громадянства з внесенням до паспортного документа відомостей про місце проживання цих осіб, адреси їх житла, продовження терміну перебування здійснюють територіальні органи ДДГІРФ. У разі зміни місця проживання іноземець та особа без громадянства протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання зобов’язані знову зареєструватися. Порушення цих правил і термінів тягне за собою відповідальність як іноземців, так і громадян, які їх приймають.
— За яких умов іноземці мають право залишитися на постійне проживання в Україні?
— Ці умови і порядок визначає Закон України “Про імміграцію”. Стаття 4 цього закону подає таке тлумачення: дозвіл на імміграцію надається: особам, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України; особам, які раніше перебували в громадянстві України; батькам, чоловіку (дружині) іммігранта та його неповнолітнім дітям; особам, які безперервно прожили на території України протягом трьох років з дня надання їм статусу біженців чи притулку в Україні, а також їхнім батькам, чоловікам (дружинам) та неповнолітнім дітям, які проживають разом з ним; одному з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він перебуває у шлюбі понад два роки, є громадянином України; дітям і батькам громадян України; особам, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувають під опікою чи піклуванням громадян України; особам, які мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням; особам, імміграція яких становить державний інтерес для України; закордонним українцям; подружжям закордонних українців, їх дітям у разі їх спільного в’їзду та перебування на території України.
— Скільки іммігрантів на даний час перебуває на Коломийщині, які правопорушення вони найчастіше допускають?
— Статус іммігранта мають біля 340 осіб. Якщо особа отримала дозвіл на імміграцію, їй за місцем проживання на підставі паспорта (внутрішнього чи закордонного) видають посвідку на постійне проживання в Україні. Важливо пам’ятати, що хоча посвідка видається безстрокова, але паспорт підлягає обміну чи продовженню, коли він стає недійсним, або в нього закінчується термін дії. Паспортний документ уважається недійсним, якщо своєчасно не вклеєна фотографія при досягненні відповідного віку. Це здебільшого стосується громадян Росії, які проживають в Україні по внутрішніх паспортах. Дана категорія іноземних громадян порушує паспортно-візові правила. Недотримання цих правил несе за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством.
— Куди можуть звернутися іноземці, які хочуть легалізувати своє перебування в Україні?
— До органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції за місцем їх проживання. Відповідно до пункту 11 Положення про Державний департамент у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, затвердженого постановою Кабміну від 14 червня 2002 року за №844 при Президентові України утворено комісію з питань роботи з іноземцями та особами без громадянства для колективного розгляду їх звернень і клопотань.
Автор: Вікторія КОХАН, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|