Понад 40% відвідувачів сайту можуть втратити роботу… “Наше життя – суцільна криза”… “У головах у них криза”… “Істерика політиків тисне на психіку”…
Майже 70% відвідувачів УНІАН-сайту зазнали впливу економічної кризи. Понад 40% опитаних передбачають можливість втрати роботи. Боїться скорочення поточних доходів третина респондентів. Майже третина не зазнала жодного або значного впливу від кризи, і лише 7% – не бояться її наслідків. Понад 6% остерігаються голоду. Серед позитивних результатів світової кризи більш як третина відвідувачів назвали знаходження нових енергоресурсів та шляхів економічного зростання, ще майже третина – послаблення Росії.
УНІАН на своєму сайті провів серію опитувань на тему світової економічної кризи. На запитання “Чи відчуваєте Ви особисто вплив економічної кризи?” відвідувачі сайту відповіли таким чином:
Так – 68,1%
Відчуваю, але незначно –16,4%
Ні – 14,9%
Інше – 0,6%.
Усього станом на 18 листопада (9.00) на це запитання відповіло 5300 респондентів.
Серед “власних відповідей”, надісланих УНІАН, цікаві такі (розіб’ємо на тематичні групи):
1. Відчуваю кризу: “Ще й як відчуваю (спеціально поклала гроші на мобільний депозит, на якому найнижчий відсоток, оскільки гроші можуть знадобися в будь-який момент. 15 жовтня прийшла в банк – гроші не віддають)”; “Ми йдемо до бідності, якої світ ще не бачив – після такого багатства і гламуру, як у нас сьогодні”; “То олігархи відчувають, а нам просто капець”; “Мою сестру скоротили в банку, а в неї мале дитя!”; “Ціни зростають, зарплату заморозили, цього місяця тільки 400 грн. із 2500 виплатили, тотальне скорочення “за власним бажанням” – ось вам, блін, економічна криза!”; “Не відчувають лише мертві та божевільні”; “Дуже сильно”; “Жах!”; “Поки що ні, але, думаю, чекати недовго”.
2. Криза в нас завжди: “Наше життя – суцільна криза, дякуючи політикам”. “Восьмий рік не отримую пенсію, живу на утриманні доньки – у мене криза завжди”; “Воно якось завжди кризово в цьому житті”;
3. Криза – фікція: “Це не криза, це наші керівники нас так напружують”; “Криза – вигадка наших правителів”; “Фізично ні, але істерика політиків тисне на психіку”; “Це все маячня!”; “В Україні криза – вигадка, а світова – через ФРС США”; “Економічна криза – ілюзія, брехня, і не варто на неї вестися”; “У головах у них криза”; “Криза – це міф, реальним наслідком якого є пограбування обивателів”.
4. Агресивні заклики: “Ну що, хохли, нажерлися капіталізму вволю, по самі вуха? Міняйте суспільно-економічну систему!”; “Ідіоти – ви хоч би в термінах розібралися: це фінансова криза, а не економічна!” Серед загроз, які може принести економічна криза, учасники опитування виділили скорочення власних доходів, можливість втратити роботу, а також люмпенізацію та криміналізацію суспільства (разом ці три позиці набрали 73%).
Відповіді на запитання “Чого Ви найбільше остерігаєтеся під час кризи?” розподілися таким чином:
Скорочення моїх поточних доходів – 33,5%
Втрати роботи – 22,6%
Люмпенізації та криміналізації суспільства – 17,0%
Голоду – 6,2%
Неможливості забрати з банку заощадження – 4,9%
Неможливості вигідно реалізувати активи (нерухомість, цінні папери тощо) – 2,1%
Паралічу будівельної галузі (вніс гроші в будівництво) – 1,4%
Паралічу роботи комунальних служб, занепаду доріг тощо – 1,2%
Нічого не остерігаюсь – 7,0%
Не знаю – 2,4%
Інше – 1,8%.
Усього станом на 18 листопада (9.00) на це запитання відповіло 3539 респондентів.
Ось “власні відповіді”, надіслані користувачами сайту:
1. Про злочинність: “Виявитися без пістолета опівночі на Троєщині”; “Бандитизму”; “Мені стає страшно від тієї сваволі, що зараз чиниться. Уся влада і весь бізнес – злочинці. Так людей і до суїциду можна довести”.
2. Про політиків та політику: “Остерігаюся, що не приберуть ВР найближчим часом”; “Що не буде виборів”; “Ідіотів від влади, котрі сіють паніку”; “Непередбачуваності дій Ющенка”; “Дурнів при владі”; “Ідіотства нашого керівництва”; “Помаранчевих при владі”; “Розвалу країни”.
3. Про війну: “Московської агресії”; “Війни з Росією”; “Кацапів”; “Війни”; “Війни, а все інше – переживемо”;
4. Про економіку та соціальні проблеми: “Не зможу погасити кредит”; “Неможливості виплачувати кредит”; “Подорожчання тарифів на проїзд у дизелі Сміла–Черкаси”; “Занепаду середнього та малого бізнесу”; “Зубожіння та бідності”; “Злиднів”; “Гіперінфляції”; “Занепаду економіки та політичної анархії”; “Боюся за студентів: де їм шукати роботу?”; “Знецінення зарплати”; “Зниження зарплати”.
5. Узагальнення: “Усього перерахованого”; “Що буде, ще гірше”; “Хаосу”; “Повернення до 90-х років”.
6. Моральні аспекти: “Духовного голодомору українців”; “Несправедливості”; “Сподіваюся на Господа”;
7. Оптимістичні погляди: “Усе буде добре”; “Коли нічого не сталося – боятися по-дурному, якщо сталося – уже не треба”.
8. Про Євро–2012: “Утрати Україною права проводити Євро–2012”.
Окремо ми формулювали запитання про можливість втратити роботу. На запитання “Чи можете Ви втратити роботу у зв’язку з економічною кризою?” ми отримали такі відповіді:
Так – 40,9%
Ні – 30,0%
Не знаю – 20,6%
Не маю роботи – 7,3%
Інше – 1,1%.
Усього станом на 18 листопада (9.00) на це запитання відповіло 7113 респондентів.
Надійшли десятки “власних варіантів” відповіді. Ось найхарактерніші:
1.Невизначені: “Самому цікаво”; “Не хочу наврочити”; “Хрін його знає”; “А хіба я знаю?”; “А хто його знає?”; “Ніхто не знає”.
2. Песимістичні: “При Азарову – так”; “Економічна криза призведе до нестачі коштів, а це, у свою чергу – до неможливості сплачувати зарплату. А тут ще й Президенти у вибори грається”; “Звільнюся сам”; “Уже втратив”; “Уже погіршилися заробітки”; “Можу втратити бізнес”; “Уже”; “Уже втратив”; “Я вже її втратив”; “Обов’язково, а потім – на смітник”; “Частково втрачаю зарплату”; “Якщо криза затягнеться, то це неминуче, і для дуже багатьох. Моя сім’я вже нинішнього року виростила овочі на зиму, хоча давно цього не робили”; “Можу втратити і без зв’язку з кризою”; “І без кризи можу”.
3. Оптимістичні, бравурні: “Не діждете!”; “Я працюю в Україні через Інтернет на США”; “А мені пофіг”; “Треба працювати на себе”; “Не шкодуватиму”; “Сподіваюся, що ні”; “Я сам роботодавець”; “Я працюватиму на себе вічно”; “Я приватник, сама себе не звільню”; “На моїй роботі це (криза) не має значення”; “Я, навпаки – отримаю роботу”; “Навряд”.
4. Байдужі, дотепні: “Робота втратить мене”; “А мені по барабану”.
Для різноманітності ми запитали також про можливі позитивні аспекти світової кризи. Запитання було сформульовано таким чином: “Що з можливих наслідків світової кризи Ви вважали б позитивом (виділіть головне)?”
Результати опитування не були надто несподіваними:
Знаходження нових енергоресурсів та шляхів економічного зростання – 35,3%
Послаблення Росії – 30,7%
Послаблення позицій США у світі – 20,5%
Великий перерозподіл власності – 4,8%;
Інфляція твердих валют (долара, євро) – 2,8%
Посилення ролі Китаю, Індії тощо – 2,3%
Інше – 3,6%.
Усього станом на 18 листопада (9.00) на це запитання відповіло 3191 респондентів.
Тематично “власні відповіді” можна розподілити таким чином:
1. Соціально-економічний блок: “Модернізація української економіки”; “Очищення економіки”; “Очищення від віртуальних коштів”; “Збагатіти самому”; “Кінець капіталізму”; “Націоналізація банківської системи та стратегічних об’єктів національної економіки України”; “Поштовх до подальшого зростання виробництва”; “Падіння цін на бензин”; “Різке скорочення спекулятивних структур як у світі, так і в Україні зокрема”; “Падіння цін на нафту”.
2. Політичний блок: “Скинення Путіна й розцвіт Росії”; “Шибениці та політики на них”; “Повна анархія”; “Росія залишить Україні в спокої”.
3. Відповіді респондентів з Росії: “Падіння помаранчевої влади в Україні”; “Приєднання Росією ісконних територій” (респондент з Росії); “Усі пункти – дурня”; “Хто у вас питання складає – школярі?”; “Який бовдур складав перелік варіантів?”; “Посилення Росії”; “Занепад України та її остаточний розпад”; “Ослаблення України”.
4. Морально-етичний блок: “Прозріння шароварних патріотів”; “Усвідомлення, що людина не Бог, треба не забувати, що є щось більше, ніж наше коротке життя на землі”; “Людство значно швидше дійде туди, куди має дійти”.
5. Негативістський блок: “Позитиву не буде”; “Нічого”; “Нічого в Україні не зміниться”; “Усе погано”.
Загалом у всіх опитуваннях щодо наслідків економічної кризи на українсько- та російськомовній версіях сайту взяло участь 19143 респонденти (станом на 9.00 18 листопада).
Автор: Оксана ОХРІМЧУК, на замовлення УНІАН
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|