Таким логічним було це твердження в квітні 2007 року, коли в Кардифі Мішель Платіні оголосив про те, що заявка України і Польщі перемогла. Пройшло 1,5 року, які багато в чому стали вирішальними. Слова потрібно було підтвердити ділом.
На початку Київ був не в самому кращому положенні, застарілий і невідповідаючий стандартам турнірів рівня Чемпіонату Європи НСК “Олімпійський” (на фото). Будівництво перед стадіоном торгівельного центру “Троїцький” що перешкоджає безпечній евакуації глядачів після матчу. А головне, не було стратегії, яка є запорукою успіху.
Спочатку вирішили будувати новий стадіон на території іподрому, іподром не підійшов, знайшли територію танкоремонтного заводу. Невирішеність продовжилася до січня 2008 року, поки уряд не затвердив план першочергових і невідкладних заходів підготовки до Євро. Оргкомітет очолила Юлія Тимошенко, її замом став Григорій Суркіс.
У березні 2008 року нарешті почали зносити будівництво перед стадіоном. Робилося це дуже повільно, забудовник ТОВ “Юджин” всіляко затягував процес. Як заявив тоді Григорій Суркіс: “Нажаль, недобросовісний забудовник ігнорує національні інтереси, якими є проведення “Євро-2012” у нашій країні”.
Час йшов а ситуація не змінювалась. Дійшло навіть до того, що громадські захисники “Олімпійського” збиралися розвалити будівництво біля стадіону кувалдами.
У квітні 2008 року був затверджений проект тайванської компанії по реконструкції НСК. Але йшли місяці, а розвитку не було. 25 червня тимчасова робоча група з питань оцінки реконструкції НСК “Олімпійський” відмовилася від співпраці з тайванською компанією.
Криза посилювалася, часу вже не було. УЄФА неодноразово робило зауваження. Необхідно було міняти підхід і значно прискорюватися.
Зміни не змусили себе чекати. Спочатку, була підписана угода на виконання робіт по реконструкції стадіону з німецьким архітектурним бюро GMP von Gerkan, Marg und Partner. Компанія відома як проектант Олімпійського стадіону в Берліні.
Після цього необхідно було налагодити механізм управління процесом реконструкції. Задіяти менеджерів і фахівців, здатних професійно і швидко управляти процесом підготовки стадіону до Євро.
Необхідність таких кадрових змін була вже неминуча і все це розуміли. Тому 7 жовтня наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту на посаду виконуючого обов’язки генерального директора державного підприємства НСК “Олімпійський” був призначений Дмитро Чернявський, менеджер володіє досвідом роботи на керівних постах в західних і російських компаніях, а останнім часом - член ради директорів інвестиційної компанії Аврора Капітал.
Будучи прихильником сучасного західного менеджменту Дмитро Чернявський насамперед направив зусилля на побудову ефективних робочих процесів, а також на створення і організацію роботи спеціального структурного підрозділу - Дирекції по будівництву і реконструкції, що повинна дозволити центральній спортивній арені України максимально швидко вийти з кризисного періоду і провести реконструкцію стадіону чітко відповідно до затвердженого урядом і погодженим з експертами УЄФА графіком.
Безумовно, швидкість і злагоджена робота наших і німецьких професіоналів повинна була дати позитивний результат. Всі ми сподівалися на це.
Результати цієї роботи не змусили себе чекати. Уповільнений демонтаж “Троїцького” був форсований і завершений 14 жовтня. 29 жовтня містобудівна рада Києва схвалила розроблене архітектурним бюро GMP von Gerkan, Marg und parthne техніко-економічне обґрунтування реконструкції НСК. 12 листопада, планується затвердження ТЕО на засіданні Кабміну.
В даний момент ми бачимо, що реконструкція НСК Олімпійський перейшла в якісно нову фазу розвитку. Рішучі дії всіх учасників процесу вселяють оптимізм. Роботи йдуть з випередженням графіка. Якщо так і продовжуватиметься, то ні у кого не залишиться сумнівів, фінал Євро ми побачимо на новому красені Олімпійському. Прихильники спорту отримають сучасний спортивний комплекс, що відповідає всім світовим стандартам. А всі кияни – оновлену європейську столицю.
Автор: Ігор САВЧУК
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|