Хтось скаже, що заробила ці гроші я з повітря і випадково, інші не поскупляться на комплімент, що я проявила непогане фінансове чуття. Не знаю – напевно, є тут щось і від першого, і від другого. Проте розповім все по порядку.
Щоб ніхто мені не заздрив, точну суму я не назву. Вважайте, що місяць тому у мене було 100 тис.грн. (для зручності розрахунку), а чи було насправді більше або менше – секрет!
Хвилюватися я почала ще на початку вересня. Гроші у мене лежали на банківському депозиті в гривні строком на 3 місяці, дата завершення договору – тільки 30 вересня, а гривня падає до долара день за днем. Але, думаю, вже дотерплю, не розриватиму достроково депозит – адже шкода втратити відсотки (внесок був під 16% річних).
А дивилася я курс щодня в обмінних пунктах і в Інтернеті – на сайті одного вітчизняного ділового видання. Так от: ще 1 вересня я могла б купити в обмінках долар по 4,71 грн., вже 10-го – по 4,84 грн., а 20-го – по 5,05 грн.
І як тільки 30 вересня я зняла свої 100 тис. грн., відразу того ж дня і обміняла їх за тодішнім курсом 5,10 грн/дол. Вийшло у мене 19 600 доларів “з копійками”. І вже їх я не стала розміщувати на депозит – про всяк випадок. Мало що може трапитися, пригадала, як в кінці 2004 року банки припинили достроково видавати депозити… І точно, так все вийшло і на цей раз – Нацбанк своєю ухвалою заборонив комерційним банкам з 13 жовтня видавати народу депозити достроково!
Загалом, стала тримати я свої долари вдома, а сама стежу за подіями в країні і, зокрема, на валютному фронті через ЗМІ. Всі банкіри хвилюються, експерти передбачають подорожчання долара – хто до 6 грн., хто до 7 грн., а деякі і зовсім говорять, що курс буде 12 грн/дол. Наприклад, голова Нацбанку заявив, що до кінця року долар дешевше, ніж 6 гривень коштувати не буде, а якщо МВФ не дасть кредиту, то в Україні навіть трапиться дефолт! Ну і практично всі упевнені, що гривні надалі судилося тільки падати – як і всій вітчизняній економіці.
Поглядаю також щодня на курс долара і тихо радію, як він росте – 10 жовтня вже можна було здати по 5,13 грн., 20-го – по 5,33 грн., 25-го – по 5,94 грн. І ось 29-го вирішила, що пора! Пішла по обмінних пунктах і здала свої долари. Зробити це було не дуже просто – в багатьох обмінках було мало гривні. Але зусилля увінчалися успіхом: витратила пару годин і обміняла всі свої долари на гривні за курсом в середньому 6,40. Вийшло 125 440 гривень.
От так! Всього за один місяць (навіть трохи менше) без будь-яких зусиль мені вдалося примножити свій капітал на 25,4%! Заздріть Рокфеллери і Моргани!
Але якщо хтось зараз подумав, що це вже і все – він помиляється. Так само я діятиму і надалі! Тому що зльоти і падіння курсу гривня-долар повторюватимуться. Може, не всі пам`ятають, як туди-сюди стрибала гривня в 1998-1999 роках, а я нічого не забула. Як долар спочатку виріс з 2 грн. майже до 5 грн., потім повернув назад і спустився до 3,8 грн., потім знову почав рости, і піднявся до 5,40 грн. в кінці 1999 року. Це, не рахуючи дрібніших підйомів і відкатів. Також повідомлю тим, хто забув, що Національний банк тоді очолював Віктор Ющенко, тому зараз, упевнена, все відбуватиметься вельми подібно (тоді НБУ в 3 рази скоротив валютні резерви, а потім гривня майже в 3 рази обвалилася).
Тепер я чекаю, що долар впаде, завдяки витрачанню Нацбанком своїх золотовалютних резервів. Секретаріат Президента вважає, що курс повинен опуститися до 5,6-5,8 грн/дол, а Тимошенко сказала, що дійде до 5,5. Ось і почекаємо! А долар і справді почав дешевшати: у вівторок запросто можна було купити по 6 грн., на середу Національний банк добився зниження до 5,85 грн., а у четвер – вже по 5,82 грн. Швидше за все, наступного тижня я знову обміняю свої гривні на долари, і далі слухатиму експертів, а також спостерігати за ситуацією на валютному ринку. Потім, виберу момент і зроблю чергову валютну рокіровку, і так далі.
Якщо сказати чесно, то я не вважаю себе сильним фінансистом. Проте, я можу відповісти на нав`язливе питання: а звідки узялися гроші, які у мене додалися? Адже якщо гроші у когось прибувають, то у когось вони повинні зникати?
Розповідаю: постраждали всі, хто тримав весь цей час свої гроші в гривні. Наприклад, ті, хто зберігав їх на гривневих депозитах, хай, під 18% річних, одержали за два місяці – вересень і жовтень – надбавку в 3%. Але за цей же час їх накопичення при перерахунку в “зелений” зменшилися більш ніж на 20%!..
А ще жалкую, що я не банкір. Уявляєте, скільки мільйонів можна було заробити минулого місяця на курсових коливаннях? Втім, напевно, деякі банкіри так і зробили…
Автор: Світлана РУДЕНКО, УНІАН
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|