Причина знецінення гривні на міжбанківському валютному ринку - підвищення попиту на долари в кінці серпня з боку “Нафтогазу України”, який викупив близько 1,5 млрд. доларів до 10 вересня (при щоденних обсягах ринку близько 200-300 млн. доларів).
Подібне підвищення попиту при фіксованій пропозиції значно девальвувало гривню й, як наслідок, українські активи, номіновані в гривні.
Цей факт разом із падінням фондового ринку в США викликав масовий вихід західних інвесторів із українських активів і збільшив попит на валюту.
Крім того, населення, яке очікувало девальвації гривні, при перших сигналах до ослаблення національної валюти почало скуповувати іноземну валюту, що спровокувало подальшу девальвацію гривні.
У даний момент процес девальвації гривні дещо уповільнився. Є інформація про те, що в середу, 1 жовтня, НБУ напряму продав значну суму “Нафтогазу” по 4,99 грн./дол., чим пом`якшив тиск на гривню на валютному міжбанку, повідомив він.
Проте, вчора курс гривні на міжбанку впав до позначки 5,2 грн. за долар, а НБУ заявив, що не продаватиме резерви для підтримки курсу гривні.
Для розуміння причин поточної девальвації гривні слід враховувати, що в комерційних банків існують зовнішні боргові зобов`язання на загальну суму близько 35 млрд. доларів.
Значні суми потрібно буде погасити вже в листопаді (банк “Надра” - 230 млн., “Укрсоцбанк” - 200 млн., “Райффайзен Банк Аваль” - 200 млн. доларів). Загалом, українські банки в четвертому кварталі повинні погасити понад 900 млн. доларів зобов`язань, уточнив аналітик. Тому банки утримуватимуть валюту в найближчому майбутньому й не виходитимуть на міжбанк, вважає він.
У експортерів також не все гладко - валютна виручка в третьому кварталі значно знизилася, тому пропозиція валюти на міжбанку з боку експортерів впала. Він зазначив, що низька пропозиція валюти на міжбанку обумовлює високий девальваційний тиск на гривню. Крім того, високий попит на валюту в даний момент є сезонним чинником.
Виходячи з вищесказаного, вважає аналітик, все залежатиме від дій Нацбанку - чи вийде він із інтервенціями на міжбанк. Тоді як Рада НБУ підтримує політику жорсткішого валютного регулювання, керівництво НБУ схиляється до гнучкішої валютної політики. Проте, НБУ протягом жовтня може почати продавати валютні резерви й зміцнювати гривню. Чи відбудеться це вже наступного тижня або до кінця місяця, залежить від рішення окремих осіб у керівництві НБУ.
В короткостроковому періоді долар зміцнюватиметься проти євро. Цьому сприятимуть заходи Федеральної резервної системи США щодо підтримки фінансового сектора й очікування рецесії в Європі в четвертому кварталі 2008 року. Таким чином, девальвація гривні сприятиме її ослабленню по відношенню до іноземних валют, а деяка девальвація євро проти долара - навпаки - зміцненню гривні проти євро. Загальна тенденція на найближчі два тижні - коливання курсу гривні до євро в коридорі 7,00-7,30 грн. і девальвація по відношенню до долара до рівня 5,25-5,30. Як тільки НБУ вийде з інтервенцією на міжбанк, - гривня зміцниться проти євро і долара.
Автор: Михайло САЛЬНИКОВ, аналітик інвестиційної групи “Сократ”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|