Саме цією сферою опікується обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Прийняту на останній, ХХV, сесії обласної ради програму “Безбар’єрне Прикарпаття у 2008—2011 роках” великою мірою ініціювали і розробили фахівці Фонду. І передбачає вона поліпшення життя інвалідів.
— Програма включає дев’ять розділів і має істотно посилити соціальний захист інвалідів, — розповідає керуючий обласним відділенням Фонду Василь ЖУРАКІВСЬКИЙ. — Насамперед має бути забезпечений людям з обмеженими можливостями вільний доступ до житла, закладів охорони здоров’я, громадського призначення, культури, освіти, спорту, до послуг транспорту, зв’язку. Важливими є професійна орієнтація, підготовка і зайнятість інвалідів. і зауважу, що інваліди працюють не гірше за своїх здорових колег. Зрозуміло, що для цього їм потрібно створити умови.
— І для організації робочих місць виділяються гроші? Зрештою, як фінансуватиметься програма “Безбар’єрне Прикарпаття”?
— Так, Фонд здійснив фінансування технічного переоснащення підприємств Центру соціально-трудової та професійної реабілітації “ІНІН” у розмірі 300 тисяч гривень для створення нових робочих місць. А вже нинішнього року на Івано-Франківському учбово-виробничому підприємстві УТОГ коштом Фонду працевлаштовано Кароліну Маяковську, Володимира Колосовського, Ольгу Фьодорову, Ярослава Скробача. Маємо розуміти, що для людей неповносправних праця є дуже важливим фактором самоутвердження в суспільстві, навіть вагомішим, ніж для звичайних громадян. А взагалі більшість заходів уже згаданої програми будуть фінансуватися за рахунок коштів обласного бюджету. Але ми закликаємо і самих керівників тих чи інших закладів, до речі, виконуючи указ Президента, облаштувати пандуси для безбар’єрного доступу інвалідів. Зрозуміло, що виконанню програми можуть багато посприяти благодійники, як це є у цивілізованих країнах. Маємо зрозуміти, що всі ми, як кажуть, ходимо під Богом і ніхто не застрахований від біди… Зрештою, це обов’язок суспільства.
— Як на мене, то важливо, аби допомога неповносправним приходила якнайшвидше.
— Безперечно, нині дошкільні навчальні заклади області відвідує 101 дитина-інвалід. Але проблемою і далі є їх подальша медична та соціальна реабілітація. Адже навіть у Калуші, Коломиї так і не спромоглися створити центри для реабілітації дітей-інвалідів. У цьому ж ключі — й навчання інвалідів у професійних та вищих навчальних закладах. Мені приємно привітати 13 випускників вищих і середніх навчальних закладів, які цього року здобули освіту і професію завдяки фінансуванню коштами нашого Фонду. Це ірина Бурдуланюк із с. Стопчатова Косівського району, Дмитро Поцілуйко, Тетяна Гаврилів та Ярослав Климкович з Калуша, Галина Яремків із с. Старого Мартинова Галицького району та інші. Але в загальному справа із навчанням інвалідів потребує пильної уваги як соціальних служб, так і розуміння проблеми самими керівниками навчальних закладів. Адже кількість студентів з числа інвалідів становить лише 0,3 відсотка загальної кількості, серед учнів професійно-технічних закладів їх ще менше. Хоч ми постійно порушуємо цю проблему. А за навчання 43 інвалідів у ВНЗ для здобуття професії вже направили майже 68,5 тисячі гривень. Зауважу, що для здійснення фізкультурно-спортивної реабілітації Івано-Франківському державному центрові “Інваспорт” перераховано 30 тисяч гривень, а обласна громадська організація УТОС одержала підтримку на придбання трьох комп’ютерних тефлокомплексів. Фонд подбав і про створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів.
— Але великою мірою допомогти у вирішенні порушених проблем могли б меценати, як це є в Європі чи Америці…
— Так, і ми намагаємось залучати людей до благодійництва. Відгукуючись на наші прохання, роботодавці на виплату матеріальної допомоги передали 12 615 гривень благодійних коштів. Це, зрозуміло, не так багато, але є надія, що благодійників завтра буде більше. Бо ж кажуть у народі: раз добром зігріте серце вік не охолоне. Серця людей, яким ми приходимо на допомогу, завжди будуть відлунюватись вдячністю.
Автор: Богдан ВІВЧАР, Галичина
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|