Все частіше чую незадоволення знайомих матерів школяриків щодо підручників з англійської мови. Якщо раніше вчителі були обмежені програмою одного автора підручника з цього предмету, то зараз вибір значно більший. Але чи кращий?
Більшість вчителів в школах вибирає підручник Алли Несвіт. Тільки от батьки власне незадоволені. Підручник повністю написаний англійською мовою, багато хто з батьків не володіє нею, тому допомогти своїй дитині з домашнім завданням – справжнє випробування. Діти не можуть зробити домашнє завдання, батьки нервово шукають відповіді в Інтернеті, наймають репетитора або тишком купують ГДЗ і увесь рік майстерно ховають їх від дітей.
Мене зацікавив цей підручник. Невже він дійсно настільки складний? За порадою звернулась до знайомого філолога з факультету англійської мови та літератури. Вердикт наступний: для дітей, які не вивчають мову поглиблено,цей підручник заважкий. Не всім дітям легко дається вивчення іноземної мови, а коли ще й підручник повністю на англійській, то зрозуміло, чому дитина не може оволодіти мовою. Наступне питання виникло у мене одразу ж: чи є альтернатива? На щастя, є.
Вчитель має право розробити власну програму за умови, якщо у підручника є гриф від Міністерства освіти. Зі списком дозволених підручників можна ознайомитись на офіційному сайті міністерства. До речі, батьки мають право вимагати заміни книжки. Отже, навчання школярів можна відкоригувати. Проте невирішеними залишаються наступні питання. Хто перевіряє складність цих книжок? Чи має ця людина хоч якесь відношення до дітей та роботи з ними? Чому не проводять тестування книжки з опитуваннями думки щодо неї вчителів та батьків? І чому вчителі не виявляють бажання замінити підручник?
На останнє питання можна відповісти. Більшість батьків не здивуються наступним рядкам. Вище вже згадувалось про репетиторство. Всі ми люди і всім нам потрібно якось заробляти. Багато вчителів практикують репетиторство. Проте чомусь у багатьох випадках виглядає це як завуальований хабар. Діти, які ходять на додаткові заняття, отримують вищі оцінки, хоча на тих заняттях зазвичай роблять домашні завдання, при чому в групах. А знання залишаються на тому ж рівні. Бувають випадки, що деякі вчителі кладуть питання ребром: або ходите на репетиторство, або не буде високої оцінки.
Отже, існує дві проблеми: книжки та вчителі. Виникає враження, що підручники складаються людьми, далекими від реальної практики викладання в школах. Бажання прискорено навчити дітей англійської – похвальне, але неефективне. Звичайно, в сучасному світі практично неможливо прожити без англійської, особливо, якщо є бажання досягти високих вершин. Міністерству освіти варто було б все ж таки прислуховуватись до думок, пропозицій та побажань вчителів, які безпосередню працюють з дітьми. А батькам-коломиянам все ж раджу звертати увагу на підручники і заздалегідь обговорювати програму з вчителем, щоб потім не переживати за знання своїх дітей. А також не піддаватись на вмовляння щодо додаткових занять. Є вчителі, які сумлінно будуть займатись з вашою дитиною, проте, на жаль, їх не так багато. Тому, якщо все ж таки виникла така потреба, обирайте людину, яка буде дійсно навчати вашу дитину володінню мови. Не варто купувати оцінку. В майбутньому ви про це просто пожалкуєте.
Яна Букреєва, голова департаменту з міжнародних відносин Коломийської МГО “Батьківщина молода”
Автор: Яна Букреєва
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|