Сьогодні багато українців задумалися над тим, щоб перекваліфікуватися в IT-фахівців. Це, мабуть, єдина галузь, яка не постраждала від девальвації гривні та економічної кризи. Зарплати програмістів прив’язані до курсу долара, а кількість вакансій для них тільки зростає.
Однак навчитися на айтішника дорого - враховуючи поточну ситуацію в країні, для більшості це серйозний удар по кишені. Coursera теж підходить не всім - деякі люди не засвоюють інформацію онлайн.
Нижче наведено шість безкоштовних офлайн-курсів для тих, хто не може вчитися в інтернеті.
Coding for Future
Ініціативу запустив освітній фонд BrainBasket за підтримки міністерства оборони і приватних освітніх організацій. Coding for Future призначений для учасників АТО і переселенців, які хочуть змінити професію на IT. На курсах вони зможуть безкоштовно опанувати професію молодшого інженера з тестування ПЗ (Junior QA engineer). Ніяких тестів для участі в програмі складати не потрібно, достатньо просто подати заявку на участь. При відборі учасників оцінюється тільки мотивація розвиватися саме в IT-сфері.
У Києві курси вже стартували - сьогодні кілька людей займаються у навчальних центрах в Києві, а на наступному тижні буде запущено ще три групи, що складаються виключно з переселенців, з якими працюватимуть викладачі-волонтери. Також на найближчі тижні заплановано старт програми в Дніпропетровську, Одесі та Львові.
Bionic University
Ініціатива фінансується благодійним фондом Василя Хмельницького «Шляхи в майбутнє», завдяки чому навчання на більшості програм безкоштовне. Проте стати слухачем курсів можуть не всі - бажаючі проходять тестування та відбір за співбесідою з експертами Bionic University.
Університет знаходиться в Києві на території «Києво-Могилянської Академії» і пропонує великий вибір різноманітних курсів і програм. Тут можна вивчити розробку програмного забезпечення, отримати управлінські навички та підприємницькі знання. А ще на базі Bionic University функціонує хаб Coursera, де можна в режимі офлайн закріпити отримані через інтернет знання за підтримки компетентних викладачів.
SoftServe IT-Academy
Багато IT-компаній також готові безкоштовно навчати людей, щоб поповнювати власний штат якісними і лояльними фахівцями. Українська софтверна компанія SoftServe спеціально для цих цілей запустила на базі своїх представництв у Львові, Дніпропетровську, Рівному, Чернівцях, Івано-Франківську та Києві безкоштовну академію, орієнтовану на студентів старших курсів технічних спеціальностей і людей з невеликим досвідом.
Щоб потрапити на безкоштовний курс, потрібно успішно пройти конкурсний відбір, тому бажано мати базові знання з обраної дисципліни і хороший рівень англійської. У SoftServe IT-Academy викладають десять різних спеціальностей, серед яких такі високо затребувані мови як Java і .NET. Курси тривають від двох до чотирьох місяців.
Навчальний центр EPAM Systems
Тренінг в EPAM Systems - це, скоріше, можливість підвищити свою кваліфікацію в обраній дисципліні, ніж вивчити її з нуля. Навчання також орієнтоване на студентів старших курсів технічних спеціальностей і триває кілька місяців. Участь у програмах можлива тільки після проходження відбіркового тестування, яке проводиться два рази на рік - у лютому та вересні.
Курси від EPAM проходять у Києві, Львові та Харкові. Напрями підготовки: Java, .Net і тестування (ручне та автоматизоване). На курсах учасникам пропонують не тільки знання і досвід, але також можливість працевлаштуватися в одній з найбільших аутсорсингових компаній в Україні - EPAM Systems.
Intersog Labs
Українська компанія Intersog відкриває школу iOS- і Android-розробки в Одесі. Умови такі ж, як в EPAM і SoftServe - претенденти проходять тестування, кращі отримують зелене світло і, за умови успішного проходження курсів, можуть отримати роботу в Intersog.
Поки дисциплін всього дві, але в 2015 році, за словами представника компанії, в Intersog Labs з’являться й інші програми. Навчання триває три місяці по два заняття на тиждень і проходить у вечірній час. Навчальні класи знаходяться в одеському офісі компанії за адресою вул. Маршала Говорова 18.
GL BaseCamp
GL BaseCamp - це партнерська програма однієї з найбільших українських софтверних компаній GlobalLogic з провідними технічними вишами в Україні. IT-курси проходять на території технічних університетів Києва (КПІ), Львова (Львівська політехніка) та Харкова (ХНУРЕ). Також програма готується у Миколаєві.
Навчання в GL BaseCamp безкоштовно і взяти участь у ньому можуть всі бажаючі. Попередньо їм доведеться пройти відбір, як і в інших подібних ініціативах. Навчання триває близько трьох місяців і проводиться за додатковою (не університетською) програмою в спеціальному приміщенні університету. Кращим випускникам GlobalLogic також може запропонувати працевлаштування в компанії.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|