Підлітковий вік зазвичай характеризується “нестачею” чого-небудь. Підлітки можуть почувати себе недостатньо хорошими, розумними, привабливими. У той же час вони намагаються розібратися, хто вони, де збираються знайти своє місце в житті і яким чином будуть до цього йти. Це час роздумів над великою варіабельністю різних видів життєвого шляху.
У своїй книзі “Напишіть, де ви знаходитесь” авторка Керін Міррен-Голдберг, доктор філософії, бережно проводить підлітків через весь складний лабіринт періоду юності за допомогою письменницької праці як засобу самопізнання та зцілення.
У чому ж полягають переваги підлітків, які вирішили доторкнутись до паперу витонченим пером? Міррен-Голдберг перераховує такі:
Самопізнання. Письмовий виклад думок допомагає підліткам дізнатися, хто вони. Як стверджує Голдберг: “Це дозволяє краще зрозуміти себе і своє місце у світі”.
Любов до себе. ”Письменництво народжує почуття глибокої самоповаги і почуття виконаного обов’язку”, - акцентує вона.
Набуття свого власного голосу. ”Процес письмового вираження своїх поглядів, своєї позиції, емоцій дозволяє висловитися без будь-яких фільтрів, блоків та обмежень, які можуть виникнути в розмові з людьми у тому випадку, якщо ви хотіли про щось попросити або уникнути певної теми, продуктивно взаємодіяти, вразити або просто втекти”, - пояснює Голдберг.
Отримання відповідей. Письменницька праця заохочує підлітків зазирнути всередину себе. “Тому що письменництво змушує вас посидіти та подумати, а це може бути ефективним способом знайти відповіді на важливі життєві питання”, - каже Голдберг.
Набуття творчого потенціалу. Письменництво занурює у творчий процес. Експерти солідарні в тому, що, якщо практикуватися знову і знову, то дані творчі навички перемістяться і в інші сфери життя.
Розпізнавання емоцій. Юнацькі почуття дуже інтенсивні. Часто підлітки не впевнені в тому, як слід їх правильно приборкувати. “Писати - це безпечний спосіб звільнити свої почуття, дослідити їх і почати справлятися з ними”, - розповідає Голдберг.
Писати для повноти життя. Як і будь-який інший вид мистецтва, письменницька праця - це спосіб, що дозволяє підліткам з’єднатися зі світом. Він може допомогти їм відчути себе більш залученими і зацікавленими життям. “Процес написання може примусити відчувати себе більш живим”, - стверджує автор.
Записувати мрії. Голдберг каже, що за допомогою письменництва підлітки можуть виявити свої справжні мрії, а не задовольнятись тими, які їм нав’язують інші люди. “Ви можете думати про мрії, роздумувати над тим, що треба зробити, щоб вони стали реальністю, а також над тим, що можна зробити, щоби почати здійснювати їх прямо зараз. Там же ви можете розписати й весь ваш шлях до цього”.
Письменництво може служити і як заземлення підвищеної емоційності підлітків, які іноді відчувають розгубленість, невпевненість, роздратування й навіть втрату. Таким чином вони можуть отримати відповіді на свої запитання й навіть несподівано поставити перед собою нові, про які раніше й не підозрювали. Це цінно як інструмент планування майбутнього і як спосіб дізнатись, оцінити й навіть полюбити себе. Усе, що необхідно, - це взяти блокнот і ручку.
Ось пара письмових вправ, які допоможуть вашому підлітку зібратись:
- Виберіть тему - домашні тварини, відпочинок чи сімейні спогади. Постарайтесь підібрати тему, не занурену в суперечку або негативні емоції. Нехай ваш підліток напише про якийсь рід діяльності з точки зору своєї матері або батька. Батьки в той же час можуть написати про активність з точки зору їх підлітка. Обміняйтесь написаним і детально проаналізуйте відмінності в думках і поглядах. Це допоможе батькам і підліткам набути більш глибокого розуміння один одного, не наступаючи на психологічно вибухонебезпечну територію.
- Що вас засмучує? Наприклад, нехай ваш підліток напише лист президенту, пояснивши своє розчарування і зробивши пропозиції про покращення ситуації, що склалась.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|