Робочий текст коаліційної угоди ”Блоку Петра Порошенка”, “Народного фронту”, “Самопомочі”, Радикальної партії та “Батьківщини”, що оприлюднений ввечері 14 листопада, окрім реформування інших сфер життєдіяльності України розкриває зміст соціально-гуманітарної реформи, яка включає заплановані кроки майбутньої парламентської коаліції у русі до якісної освіти та сучасної науки.
Зокрема, парламентська коаліція, яка складатиметься з п’яти політичних сил, має намір ухвалити новий закон “Про освіту”, який має підвищити якість української освіти та забезпечити рівні можливості доступу до якісної освіти кожної дитини, незалежно від фізичних можливостей, соціального статусу та місця проживання родини.
В умовах ощадливого використання бюджетних коштів парламентська коаліція зобов’язується не допустити зменшення рівня оплати праці педагогічних працівників.
Також буде змінена система оплати праці педагогів із поступовим запровадженням стимулюючих доплат і кар’єрного просування для вчителів, які підтвердять свій професійний рівень під час незалежної атестації.
Коаліційною угодою передбачено проведення децентралізації управління освітою, поширеннязовнішнього оцінювання і моніторингу якості освіти на різних рівнях освіти, запровадження державно-приватного партнерства для розвитку навчальних закладів різних організаційно-правових форм.
Майбутні парламентарі декларують переорієнтацію освіти на формування необхідних для життя ключових компетентностей, для цього будуть оновлені стандарти освіти, проведений поступовий перехід до 12-річного терміну здобуття середньої освіти та реалізоване профільне навчання.
Також буде підсилено вивчення англійської мови на всіх освітніх рівнях та забезпечено участь України у міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти.
Коаліційна угода передбачає збільшення охоплення дітей дошкільною освітою, зокрема через доступ до послуг піклування, родинного виховання, розширення спроможності дитячих садків усіх форм власності, доступності їх послуг.
Новообраний парламент має намір створити систему виховання відповідальних громадян із патріотичним і гуманістичним світоглядом в рамках дошкільної, шкільної та позашкільної освіти.
Планується також здійснити кроки із запровадження здоров’язберігаючих технологій в освіті.
Документ, узгоджений майбутньою коаліцією, передбачає поступове охоплення широкосмуговим Інтернетом усіх навчальних закладів України, а також створення на базі сільських шкіл соціально-культурних центрів місцевих громад.
Передбачається, що на основі ухваленого закону “Про вищу освіту”, буде утверджено реальну університетську автономію, підзвітність за результати роботи, розвиток наукових досліджень, забезпечення справедливого прозорого вступу та викорінення хабарництва у вищих навчальних закладах.
Коаліційна угода також передбачає внесення змін до Бюджетного Кодексу в частині забезпечення автономних прав ВНЗ з використання зароблених ними коштів та грантів.
Депутати зобов’язуються підтримати запровадження принципу “гроші ходять за студентом”, зокрема при розподілі державного замовлення. Також коаліційна угода узгоджує процес удосконалення мережі вищих навчальних закладів.
У напрямку розвитку професійної освіти пропонується залучати роботодавців до всіх ланок організації освітнього процесу, ухвалити закон “Про професійну освіту”, розробити Національну систему кваліфікацій. Також угода передбачає підтримку освіти дорослих для розширення життєвих можливостей громадян та підвищення їх мобільності на ринку праці.
У науковій сфері майбутній парламент планує ухвалити новий закон “Про наукову і науково-технічну діяльність”, створити Національний науковий фонд для грантового фінансування фундаментальних досліджень, запровадити ефективний механізм розвитку наукової матеріально-технічної бази вищих навчальних закладів та наукових установ, звільнити від оподаткування коштів грантів на виконання наукових та науково-дослідних робіт й розвиток матеріально-технічної бази наукових досліджень.
Також здійснюватиметься підтримка прикладних досліджень і розробок, орієнтованих на підвищення обороноздатності та забезпечення національної безпеки України, буде знято заборону на затвердження нових державних цільових наукових і науково-технічних програм, стимулюватиметься наукова та інноваційна діяльність молоді.
Учасниками майбутньої коаліції підтримано входження України до Європейського дослідницького простору, набуття статусу асоційованого члена Рамкової програми ЄС “Горизонт 2020”, створення умов для довгострокового стажування українських учених за кордоном тощо.
Очікується, що проект Коаліційної угоди найближчим часом буде підписаний представниками парламентських політичних сил.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|