Міністерством освіти і науки розроблено та опубліковано для громадського обговорення проект постанови КМУ “Про утворення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти”.
Проект розроблено на виконання нового закону “Про вищу освіту”, відповідно до норм якого агентство є складовою системи забезпечення якості вищої освіти в Україні.
Проект урядової постанови передбачає утворення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, а також затвердження його статуту.
Основним завданням діяльності новостворюваного Національного агентства є реалізація державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти.
Передбачається, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти формуватиме вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти, розроблятиме положення про акредитацію освітніх програм, аналізуватиме якість освітньої діяльності вищих навчальних закладів.
Також агентство буде проводити ліцензійну експертизу, готувати експертні висновки щодо можливості видачі ліцензії на провадження освітньої діяльності, погоджувати стандарти освітньої діяльності та стандарти вищої освіти за кожною спеціальністю тощо.
Для забезпечення виконання покладених завдань і функцій агентство матиме право залучати до проведення процедури акредитації освітньої програми незалежні установи оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, звертатися до суду з позовами щодо порушення законодавства у сфері забезпечення якості вищої освіти тощо.
Національне агентство складатиметься з двадцяти п’яти членів. Два члени делегуватимуться Національною академією наук та по одному – від національних галузевих академій наук; тринадцять членів обиратимуться з’їздами з числа представників вишів державної, комунальної та приватної форми власності; трьох членів оберуть спільним представницьким органом всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців; двох - з’їздом представників органів студентського самоврядування вишів з числа осіб, які здобувають вищу освіту.
До складу Національного агентства не зможуть входити керівники і заступники керівників Національної академії наук та національних галузевих академій наук, вищих навчальних закладів, наукових установ, засновники приватних вищих навчальних закладів.
Також у складі Національного агентства буде утворений комітет з питань етики, який розглядатиме питання академічного плагіату і вноситиме відповідні подання.
Голова та заступники голови Національного агентства призначатимуться на посади Кабінетом Міністрів України за поданням Національного агентства та працюватимуть на постійній основі.
Проектом передбачено, що постанова набере чинності з 1 січня 2015 року.
Пропозиції та зауваження до проекту постанови КМУ можна надсилати до Міністерства освіти і науки за адресою: yurist@mon.gov.ua.
З повним текстом документа можна ознайомитися на сайті за наступним посиланням.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|