Війна за незалежність, яку Україна зараз веде на своїх східних теренах, набагато ширше явище за бойові дії та політичні стратегії.
Крім цих двох вимірів, наша вітчизняна війна містить ще й потужний символічний аспект. Справа в тому, що справжня незалежність розпочинається із власних символів, смислів та героїв. Це основа ідентичності та єдності народу, а отже легітимізація його права на самостійне облаштування своєї долі та свого дому.
В Україні символічна основа державності тільки формується. Ми надто довго перебували у імперсько-радянському “символічному” полоні, від якого повністю не звільнились і досі. Тож поки ми остаточно не почистимо нашу дійсність від радянських пережитків, не буде остаточної перемоги у нашій війні за незалежність. Адже “радянське” та “українське” - речі взаємовиключні. Неможливо помирити ката із жертвою та порозумітися із людиною, яка відмовляє тобі у праві на життя.
Тож для повної перемоги у російсько-українській війні, окрім потужної армії, відповідальних політиків, нам потрібна масштабна дерадянізація та активна українізація. Відновлення історичної пам’яті та творення нових українських за суттю смислів має стати однією із головних настанов як влади, так і суспільства. Не може бути незалежної України в умовному Дзержинську, де на вулиці Артема стоїть пам’ятник Леніну. Доки в нашій державі таке буде можливо, доти деяких українців будуть спокушати викарбувані на київському Леніні слова, що без Росії не може бути України. А до чого ці спокуси призводять, бачимо зараз на Донбасі. Азіатство, тероризм, війна та “народні республіки” - це все звідти.
Між символами і знаками, серед яких живе людина, та її поведінкою існує прямий зв’язок. Символ - це не груда граніту чи “просто назва”, це смисл, який визначає наше мислення та дії. Радянські символи виховують радянську людину, продажну та без гідності, яка ненавидить все західне і все українське. Людину, яка привела Януковича до влади. Натомість українські символи - це символи свободи, гідності та взаємодопомоги. Вони виховують поведінку, яку ми бачили на Майдані. Тож дерадянізація - це не війна із пам’ятниками та минулим, а боротьба за майбутнє: наше та нашої держави.
Автор: Віктор ФІТЬО, тижневик “Коломийська Правда”
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|