Співробітники Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем (МЦИТС) НАН і МОН України створили незвичайного робота - з інтелектуальним керуванням.
У своєму первозданному вигляді - експериментальний зразок - робот з “мізками” являє собою рухому платформу, оснащену ноутбуком і механічною рукою. Робот укомплектований веб-камерою, мікрофонами і різними сенсорами, що дає йому можливість орієнтуватися в приміщенні, чуйно реагувати на зміни навколишнього середовища і виконувати різні завдання.
Але головне достоїнство мобільного робота - “мізки”. Розробники програмного забезпечення забезпечили своє комп’ютерне дітище не має аналогів системою інтелектуального управління.
“Наш мобільний робот має модульну структуру з можливістю формувати широкий спектр споживчих функцій і завдань користувача, - розповіла ZN.UA керівник проекту, старший науковий співробітник МЦИТС Ольга Сухоручкіна. - Модуль інтелектуального поведінки дозволяє приймати рішення в залежності від ситуації, адже вона може бути швидко змінюється або навіть непередбачуваною. Тобто, мова йде про інтелектуальний управлінні, а не програмному, як у звичайних роботів. Спеціальна технологія аналізу інформації, що моделює мислення, детально проаналізує ситуацію в кожному окремому випадку і підштовхне до виконання правильного рішення”.
Розробниками запропонована оригінальна структура пристрою - бортовий комп’ютер (він знаходиться на рухомій платформі) обробляє сигнали датчиків і двигунів, а на другому комп’ютері, який може бути десь в іншому місці або в кишені у людини (смартфон, планшет), відбувається “мозкова діяльність”.
Робот сприймає голосові команди. Завдання йому можна формулювати також у дистанційному режимі, через інтернет.
“Через меню можемо поставити йому різні завдання, - пояснила Сухоручкіна. - Робот аналізує ситуацію в режимі реального часу, відтворюючи при цьому просторову картину. Якщо виникає якась позаштатна ситуація, наприклад, звук, що відрізняється від акустичного фону, робот попрямує на джерело шуму і покаже його камерою”.
На думку розробників, пристрій вдалося реалізувати концептуальне положення інтелектуального управління - подібно людині, система в різних ситуаціях, у тому числі позаштатних, приймає “розумне” рішення.
Прикладні задачі такого робота досить великі. Він може виконувати функції нагляду за приміщеннями (як система відеоспостереження), мобільного електронного секретаря, чергового в нічні зміни, а також домашнього помічника. Враховуючи можливість віддаленого доступу і спілкування з роботом, можливості застосування такої системи здаються фантастичними.
Наразі розробка використовується в освітніх цілях на кафедрах інформаційних технологій і робототехніки. Творці українського робота продовжують працювати над розвитком його функціональних можливостей.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|