З 1 серпня набрав чинності Закон України від 04.07.2014 р. №1588-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів”, яким передбачено оподаткування пасивних доходів фізичних осіб у вигляді процентів, дивідендів, доходів у вигляді виграшів, призів.
Починаючи з 1 серпня 2014 р. доходи у вигляді процентів оподатковуються за ставкою 15%, а саме:
- проценти, нараховані на суму поточного вкладного (депозитного) банківського рахунку;
- процентний або дисконтний дохід за ощадними (депозитними) сертифікатами
- плата (відсоток), що розподіляється на пайові членські внески членів кредитної спілки;
- дохід, який виплачується компанією, що управляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені активи відповідно до закону;
- дохід за іпотечними цінними паперами (іпотечними облігаціями та сертифікатами) відповідно до закону;
- дохід у вигляді відсотків (дисконту), отриманого власником облігацій від їх емітента відповідно до закону;
- дохід за сертифікатом фонду операцій з нерухомістю.
Разом з тим, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Ознаки таких рахунків визначаються Національним банком України.
Податкові агенти (банки, кредитні спілки), а також професійні торгівці цінними паперами які нараховують доходи у вигляді процентів, інвестиційного прибутку тощо з 1 серпня 2014 року будуть самостійно перераховувати до бюджету суми податку на доходи фізичних осіб під час кожної виплати такого доходу фізичній особі. При цьому, податкові агенти (банки та кредитні спілки), які нараховують доходи у вигляді процентів на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці, у звіті 1-ДФ відображають лише відомості про суми доходів та суми утриманого податку, але не відображають відомості, які дозволяють ідентифікувати платника податків. Таким чином, буде збережено таємницю вкладу. Інші податкові агенти (наприклад, емітенти облігацій), відображають відомості у звіті 1-ДФ за загальними правилами.
Дивіденди (в т.ч. отримані від нерезидентів) оподатковуються за ставкою 5%. Дивіденди, що виплачуються юридичними особами - резидентами України, остаточно оподатковуються під час їх виплати. При цьому, діюча редакція Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України не передбачає збільшення ставки оподаткування дивідендів в майбутньому.
Джерело:
Інформаційно-комунікаційний сектор Коломийської ОДПІ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|