Незваними гостями на землю наших дідів і прадідів прийшли російські окупанти. Як подолати загарбників і хто розпалює вогонь ворожнечі? Яким чином захистити місцевих мешканців? І, нарешті, яке їм уготовано майбутнє в зруйнованому неоголошеною війною краї? Зі щирими вболіваннями за свою державу з читачами видання поділилася Ганна Юркевич, директор Коломийського будинку дитячої та юнацької творчості.
На термальні води у мальовниче село Велятино, що на Закарпатті, з’їздяться люди з цілої України і не тільки. Тут можна зустріти і молдаван, і румунів, і білорусів, і росіян.
Ми поселилися на квартиру, де вже мешкали львів’янки, волинянки і дві харків’янки. У перший вечір знайомства виявилося, що одна із харків’янок за національністю росіянка. Пані Оля, так звати цю росіянку, все допитувалася, чи вміємо ми співати, бо вона дуже любить українські пісні. Ми з львів’янами скептично віднеслися до цієї інформації, мовляв, ця пані з якихось причин хоче сподобатися галичанам.
Через кілька днів пані Оля повідомила нам, що по телебаченню будуть демонструвати документальний фільм “Кривава весна. 22 роки потому” про сучасну невизнану світом республіку Придністров’я. І автором та ведучою цього аналітичного спецпроекту є Ірина Каблучко, її донька.
Пояснила, що фільм російськомовний, бо розрахований на жителів Криму і знятий був ще перед анексією півострова Росією. (Дуже раджу тим, хто не бачив цього фільму, знайти його на YouTube і переглянути).
Після перегляду фільму я підійшла до цієї скромної, інтелігентної росіянки із сльозами на очах і словами подяки за те, що вона зуміла виховати таку дочку - патріотку України. Мені хотілося стати на коліна перед цією жінкою за її життєву позицію, за любов і повагу до тієї землі, на якій живе.
Виявляється, що Ірина Каблучко - волонтерка Євромайдану, зараз вона також у вільний від роботи час допомагає у шпиталі доглядати поранених українських військових.
Чоловік пані Олі, батько Ірини Каблучко, українець, але зараз проживає у Росії і цілком підтримує політику Путіна, а свою дружину і доньку називає “бандеровками” і ”фашистками”.
А потім, дійсно, ми влаштували вечір української пісні і в центрі уваги була росіянка пані Ольга, яка знає і “Ой, у лузі червона калина” і Державний гімн України, й багато як українських народних, так і авторських українських пісень. Звучали “Несе Галя воду”, “Цвіте терен”, “Місяць на небі”, “Сіла птаха…”, “Козачка”, “Червона рута” та інші.
Я вдячна Богові за можливість запізнатися з “москалькою” пані Ольгою. На щастя, тезу сотенного УПА пана Мирослава Симчича про те, що “москаль добрий той, що у труні” спростовують такі люди, як пані Ольга, котрі не ганьблять, а звеличують свою націю.
Власними вчинками вселяють надію, що “москалі” знайдуть у собі сили подолати загарбницькі амбіції Путіна і увійдуть у світову спільноту як справжня християнська і дружелюбна нація.
Автор: Ганна ЮРКЕВИЧ, місто Коломия
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|