Боєць спеціального підрозділу Роман нещодавно повернувся із зони АТО, де брав участь у важкому бої за Савур-Могилу. Він закликає прикарпатських матерів перестати панікувати та не просити про передислокації бійців. Адже їхнє головне завдання тримати оборону в тилу і допомагати тим, хто на передовій.
За словами бійця, такої небезпеки як її часто змальвують в області для п’ятого батальйону територіальної оборони “Прикарпаття” немає. Та ця паніка зводить нанівець дух солдатів.
“Зараз потрібно, щоб тут заспокоїлися і дали людям воювати, а солдатам треба перестати телефонувати додому і проситися, щоб їх забрали. Елементарно вийти і зайняти оборону. Вилізти з льоху, лягти на сиру землю та зайняти свій сектор оборони. Більше нічого. В наступ будуть йти ті, хто навчений”, - наголошує боєць.
Військовий розповідає, що головне завдання батальйону захищати від можливого нападу. Але бойові дії як такі він не веде. Як вже відомо, кілька разів 5-й батальйон попадав під обстріли “Градів”. Та зрештою це ставалося майже з усіма батальйонами, що знаходяться в зоні АТО. Однак, це не порівняти з передовиками, які потрапляють під обстріли по 3-5 разів на добу і продовжують тримати оборону.
Також він зауважує, що весь минулий тиждень підрозділи української армії штурмували Савур-Могилу. За цей тиждень була проведена величезна робота і в результаті Савур-Могила була взята.
“Для того, щоб перемагати, треба йти в наступ. Тому наших бійців однозначно не потрібно забирати чи проводити ротації за проханням рідних. Звичайно підрозділи змучені, але ті хто безпосередньо брали участь – це чотири десантні бригади та два полки спецназу. Від них залишилося 20 відсотків особового складу в строю. Вони по кілька разів на день ведуть бої. Для цього їм потрібен тил. Зокрема, як нашого 5 батальйону. Щоб вони знали, що терористи не вдарять зі спини. Потрібен тил і тут - на Прикарпатті», - вважає Роман.
Тож додає, що нашим прикарпатським бійцям потрібна моральна підтримка на місцях. Вони мають самі розуміти, що їх підтримують. Адже тільки тоді вони зможуть бути впевниними в собі і в своїй перемозі.
“Ці панічні настрої з проханням вивести підрозділи не дають жодних переваг. Якщо ми це зробимо і виведемо хоч один підрозділ - посипиться вся система. Не ми цю війну розв’язали, але ми її маємо виграти і вигнати противника. Так, важко воювати, бо наші покоління не воювали. Ми жили як у Бога за пазухою, а тепер нам довелося йти на фронт, хос немаємо досвіду та бойового духу. Тож нам треба відновити козацькі традиції та витягнути з глибоких закапелків своєї душі той коцазький дух. Бо є він у нас. А страх треба відкинути”, - підсумовує боєць.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|