Замість того, щоби остерігатися стресів, варто спробувати з ними потоваришувати, адже від стресів таки є користь.
Щоправда це стосується лише короткострокових, гострих стресів, а не хронічних, підкреслює психолог Келлі МакГонігал. Вона зібрала 7 цікавих фактів про “хороший” стрес.
Про це пише сайт Ideas.Ted.com.
Стрес корелюєтьсяз нижчим ризиком передчасної смерті. Науковці з Університету Вісконсин-Медісона дослідили результати опитування National Center for Health Statistics 1998-го року. Їх цікавили відповіді учасників відносно рівня стресу, того, як, на їхню думку, він впливає на їхнє здоров’я, та як вони дають цьому раду. Учені розглянули дані щодо 29 тисяч респондентів та співставили їх із показниками смертності на 2006-й рік. Вони помітили, що в тих людей, котрі повідомляли про високий рівень стресу та вважали, що він дуже впливає на їхнє здоров’я, ризик передчасної смерті був вищий на 43%.
Між тим для тих учасників, котрі, хоча й жалілися на високий рівень стресу, проте не вірили, що він якось їм шкодить, відносний ризик виявився найнижчим. Їм передчасна смерть загрожувала навіть менше, ніж тим, хто практично не потерпав від стресу.
Стрес сприяє появі нових нейронів у мозку. В 2013-му році вчені з Каліфорнійського університету в Берклі провели експеримент із пацюками. Вони обмежили їхній рух у клітках, щоби спровокувати збільшення рівня гормону стресу. В результаті стовбурові клітини в мозку гризунів почали виростати в нові нейрони. Уже два тижні по тому ці піддослідні тваринки показали ліпші результати у тестах на навчання.
Стрес може зміцнювати імунну систему, виявили вчені Стенфордського університету. Короткостроковий стрес змушує адреналінові залози продукувати гормони, що “скликають” імуноцити на війну з інфекцією, навіть якщо її в організмі ще нема.
Стрес може допомагати заводити друзів. У 2012-му році науковці з Фрайбурзького університету провели такий експеримент: 72 парубків-студентів вони розподілили на дві групи – “стресову” та контрольну. Потім юнакам запропонували парні та групові ігри, в яких вони мали проявити довіру до партнерів, готовність ділитися та ризикувати. Дослідники побачили, що більшу щедрість та відкритість продемонстрували саме ті учасники, котрі перед цим зазнали стресу.
Стрес може допомагати в навчанні. Учені з американського Національного інституту психічного здоров’я попросили чоловіків-добровольців протягом 1 хвилини потримати руку в крижаній воді. У тестах, які потім із ними провели експериментатори, кращі результати показали саме ці піддослідні, а не контрольна група.
Стрес може поліпшувати пам’ять. Знаючи, що пацюки ненавидять плавати, учені з Університету Баффало використали це в своєму експерименті в 2009-му році. Одну групу гризунів вони змусили плавати протягом 20 хвилин, а потім, так само, як і контрольну, запустили до лабіринту. Останню частину експерименту повторили за 4 години та за день, і щоразу ті пацюки, що побували в воді, помилялися менше за контрольну групу. Дослідники пояснюють це тим, що внаслідок стресу зростає рівень глютаміну, а це покращує роботу пам’яті.
Стрес може допомогти дослухатися до інстинктів. Учені з Університету штату Мен запропонували групі студентів серію досить стресових тестів. Молоді люди мали записати 5-хвилинну відеопрезентацію, дати 5-хвилинне інтерв’ю, порахувати від 1022 назад, ще й із кроком у 13. Все це піддослідні мали виконати перед лицем журі.
Після цього студентів попросили розподілити на категорії різні кола та риски, які вони бачили на екрані комп’ютера. Під час першої частини завдання учасників просили давати пояснення, чому вони відносять кожне зображення саме до цієї категорії, а під час другої – просто розподіляти, як підказує чуття. Із цим завданням найкраще впоралися саме ті добровольці, котрі зазнали найбільшого стресу, побачили вчені.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|