3G та 4G зв’язок з’явиться в Україні вже найближчим часом. Про це заявив президент України Петро Порошенко. Раніше перешкодою на шляху країни до сучасних технологій була корупція і монополія «Укртелекому» говорять експерти. Тепер – затримка за Кабміном і Міністерством оборони.
Президент Петро Порошенко запевняє що 3G та 4G з’являться в Україні найближчим часом. А причиною того, що нові технології зв’язку досі не були впроваджені, президент називає корупцію. Якщо ж прибрати корупційні перешкоди, то ці технології можна покласти в основу електронного урядування, каже він.
«Я не можу зрозуміти, чому Україна ледь не остання країна в світі, де ми не маємо 4G. Відповідь проста – корупція. Не знали, як розподілити. І сьогодні ми маємо продемонструвати: Україна буде країною надшвидких, найефективніших технологій. 4G – це не просто технологія зв’язку, це поштовх економіки, який наповнює бюджет, реформує держзакупівлі», – зазначив президент.
Монополісти, корупціонери, бюрократи?
Досі в Україні єдиним монопольним власником ліцензій на 3G (UMTS) є компанія «ТриМоб», яка отримала її від свого материнського і на той час державного «Укртелекому», і володіє нею вже 9 років.
Саме «Укртелеком» і «ТриМоб» незацікавлені в подальшому запровадженні 3G технологій в країні, сказала Радіо Свобода голова правління «Інтернет-асоціації України» Тетяна Попова.
«Саме «Укртелеком» не був у цьому зацікавлений – ні до приватизації (там чиновники хотіли підняти капіталізацію і дорожче його продати). Ні сьогодні. Зараз той же «Укртелеком», маючи монопольну ліцензію на 3G зв’язок, не зацікавлений в подальшій видачі таких ліцензій. Бо вони спеціально виділили «ТриМоб» із активів «Укртелекома» в такий спосіб, який вони це зробили, і теж хочуть його продати подорожче», – пояснює Попова.
Подальша доля видачі ліцензій в діапазоні UMTS 2100 залежить від рішення Кабміну, що має ухвалити зміни до постанови уряду № 993. («Про затвердження Порядку залучення додаткових позабюджетних коштів для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот загального користування»). Ці зміни вже готові і узгоджені з іншими держустановами, каже Тетяна Попова.
За ким затримка?
«Затримка за Кабміном і Міністерством оборони. А НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації) має підготувати умови тендера, щоб найдорожче продати ліцензії, адже бажаючих вже 5 компаній», – зазначає Тетяна Попова.
Претендують на ліцензії компанії «Київстар», «МТС», «Укретелеком», «Інтертелеком», «Астеліт», «Інтертелеком». Однак з точки зору ефективності використання і запровадження нової технології експерти радять видати лише 3 ліцензії. Плата за ліцензію на 3G зможе поповнити держбюджет на 3 мільярди гривень.
Окрім підвищення якості комунікації та обміну інформації, запровадження електронного урядування сучасний зв’язок пришвидшує розвиток економіки. Про це в коментарі Радіо Свобода сказав голова Ради з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України Ігор Лисицький. Крім того, запровадження новітніх технологій зробить якісний інтернет більш доступним.
«Країна немаленька, багато шкіл розташовано в місцях, де нема якісного інтернету, тому неможливо користуватися контентом, який розміщується все більше на різних ресурсах. Це обмежує наших дітей, громадян в правах на отримання інформації. Крім того, чим більша конкуренція, тим більш виважена ціна на ринку», – зауважує Лисицький.
Поки в Україні практично нема 3G («ТриМоб» надає послуги приблизно 1% споживачів), у всьому світі активно впроваджується зв’язок нового покоління, а саме 4G.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).