Шевченківський парк у Коломиї - це яскравий приклад того, як можна затоптати у болото власне багатство.
Чудовий парк на березі мальовничого озера міг би стати туристичною принадою нашого міста, джерелом надходження до бюджету та й просто місцем, де на вихідні могли б гідно та по-людськи відпочити тисячі коломиян. Натомість, маємо закинуті та майже непрохідні хащі, які із кожним роком все більше деградують.
отичними деревами, привезеними із усього світу, акуратними алеями та прохолодним затишком. Старожили кажуть, що із центру парку було видно Воскресінецьку гору. Сьогодні ж парк виглядає зовсім по-іншому. Звідси не те, що гору не можна побачити; тут за метр нічого не видно. Старі, цінні дерева руйнуються, парк заростає дикими рослинами та горами сміття. Це привабило сюди змій та гадюк, яких у парку доволі багато. Були навіть випадки укусів людей. Багаторічний “недогляд” парку став причиною висихання дерев та перетворив їх у потенційну небезпеку. Засохлі дерева валяться навіть від незначного пориву вітру і падають доволі часто. Якщо пройтися парком, можна побачити досить багато повалених дерев; часом досить товстих. Михайло, житель вулиці Староміської, розповів, що минулого літа він та ще троє його друзів чудом врятувалися від такого “падаючого дерева”. Сиділи на галявині, відпочивали і лише шосте відчуття та хороша реакція допомогла вчасно відскочити вбік.
Втім небезпеки у Шевченківському парку можна чекати не лише від природи. Запущені місця завжди приваблюють і стають прихистком для різних бомжуватих, напівкримінальних та інших не надто інтелігентних компаній. У Шевченківському парку таких вдосталь: від звичайних безхатченків, наркоманів та циганів до кримінальних втікачів. Порозкидувані шприци, “бульбулятори” та інші наркоманські аксесуари у парку можна зустріти чи не на кожнім кроці. Але нещодавно місцеві мешканці випадково у нетрях парку натрапили на доволі незвичну “стоянку”, яка не схожа ні на циганські, ні безхатченківські табори. Табір був побудований дуже грамотно, за всіма канонами, якими користуються у походах військові спецназівці. Табір був професійно окопаний, захищений від дощу і вітру та обгороджений. У землі був обладнаний “холодильник” для зберігання їжі, кухня та навіть смітник. Хто тут жив, місцеві не знають, але підозрюють, що тут хтось переховувався від закону.
Ось таку невеселу картину можемо бачити зараз у Шевченківському парку. Багаторічна бездіяльність міської влади перетворила його у заросле, засмічене та не надто безпечне і благополучне місце. Час від часу, правда, чиновники сюди приїжджають, оглядають, інколи навіть і прибирають, але це радше піар-акції, ніж справжнє бажання навести лад. Єдині, кого дійсно болить доля парку, - це мешканці прилеглих вулиць. Вони вже який рік самостійно (інколи допомагають деякі навчальні заклади міста - Інститут управління земельними ресурсами, 14 ВПУ та 5 школа) його доглядають: прибирають, облагороджують, очищають, але, за їхніми словами, самостійно, без допомоги міської влади до пуття довести Шевченківський парк неможливо. А влада в свою чергу окрім слів мало що робить. А шкода, бо тут, на березі озера та недалеко від Пруту, могла б бути пристойна відпочинкова зона… А поки маємо нетрі з наркоманами і кримінальними утікачами.
Автор: Віктор ФІТЬО, тижневик “Коломийська Правда”
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|