Презентація фільму “Український Рубікон” відбулася вчора, 8 червня, під відкритим небом на “стометрівці”. Тридцятихвилинний фільм переглянули кілька сотень мешканців міста.
До стрічки увійшли кадри з ночі на 21 листопада, коли невеличка група людей опівночі вийшла на Вічевий майдан протестувати проти зриву Угоди про асоціацію з ЄС.
В сюжеті фільму відображена хронологія подій: від перших студентських страйків до закриття студентського Євромайдану, від захоплення облдержадміністрації до її звільнення та створення Студентського штабу спротиву, від перших смертей на Майдані в Києві до похорону героя Небесної сотні франківця Романа Гурика.
Громадська активістка, активна учасниця Івано-Франківського Євромайдану Наталя Сербин розповіла “КУРСу” про ідею створення фільму та проблеми, з якими автори зіткнулися під час зйомок та монтування фільму:
“Після активних подій на Майдані кожен з нас багато аналізував і обдумував: що далі, що залишиться?! Тоді виникла ідея фільму. Довго думали: як, в якому форматі. Основний акцент - крізь хроніку подій Єврореволюції передати хроніку відчуттів людей, як змінювалася свідомість “пересічного громадянина України”. Для нас це насамперед невеличкий сюжет великої революції - Революції гідності. Революції власних змін. Ми маємо пам’ятку на все життя, ми будемо ще багато разів переживати цю революцію. Будемо це робити кожен по-своєму в різні періоди життя по-різному. Я дякую всім людям і Україні, що дали нам таку цінність, – говорить Наталя. - Найбільшою проблемою, звісно, було питання, як відобразити події всієї революції у 30-хвилинному фільмі, це дуже важко”.
Своїми емоціями після перегляду фільму поділилась одна з героїнь, активістка Наталя Федоришин. Дівчина розповіла про знову пережиті емоції і радість від того, що Єврореволюція залишиться не тільки в її пам’яті:
“Дізнавшись, що фільм завершено, я мала величезне бажання його побачити, відчути якоюсь мірою знову ті емоції, що були під час революції та зйомок. Так і сталось, мені сподобалось. Фільм вийшов чудовим, і в пам’яті прокрутились всі переживання, певні страхи з часів революції, фільм сколихнув спогади. Я рада, що його таки завершили, це дуже важливо – залишити ці події не лише в пам’яті”.
“Над фільмом працювала група з п’яти осіб. Велику подяку хотілося б висловити Наталі Лозовик, – говорить Наталя Сербин, – без її участі зйомки були б неможливі”.
З майбутньою долею фільму активісти досі не визначились, невідомо, чи буде він подаватися на українські чи міжнародні фестивалі. “Цей фільм насамперед для нас, для франківців, для душі”, – констатують автори. Проте обіцяють, що незабаром стрічку можна буде переглянути у вільному доступі в Інтернеті.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).