Перший український театр на західноукраїнських землях (заснований 8червня 1848 року), другий за значенням театр Галичини (після Львова), Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І.Озаркевича, перебуваючи 8 квітня в Гадячі, презентував у міському кіноконцертному залі ”Дружба” виставу за п’єсою Володимира Канівця ”Як наші діди парубкували”.
У давнину лише після батьківського благословення дівчина могла стати під вінець із коханим. А якщо батьки були проти, закохані могли вигадати що завгодно, лиш би бути разом. Сюжет вистави дуже простий: Тиміш любить Оленку і мріє одружитися з дівчиною. А батьки Оленки - проти. І що тепер робити веселому та винахідливому парубку? Змиритися чи поборотися за своє щастя? Бідні Оленчині батьки: спочатку вони навіть уявити не можуть, які неймовірні пригоди їх чекають.
У цій, здавалося б, типовій ситуації глядачі можуть щонайкраще роздивитися характер українського народу, побачити звичаї наших предків, особливості народної творчості.
І хоч сьогодні гарбузами нікого не “нагороджують”, проте отримати “відкоша” парубки теж можуть. Ця історія, насичена українським гумором та колоритом, - про сімейні цінності, які пізнаються на ґрунті побутових проблем, зі щасливою історією кохання.
Прем’єра вистави “Як наші діди парубкували” відбулася 4 квітня 1995 року. Режисер-постановник - автор музики і пісень, народний артист України Анатолій Горчинський. Ця весела і дотепна комедія користувалася неабиякою популярністю серед глядачів, її показували у театрі більше 250 разів.
Студенти та викладачі Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського виставу сприйняли на “ура”, насолоджуючись майстерною грою акторів. Ще б пак, жарти сипалися з уст героїв щосекунди.
А ще ця зустріч є дуже знаковою для студентської молоді училища, тому що першою виставою театру у далекому 1848 році була “Наталка-Полтавка” Івана Котляревського, ім’я якого носить наше училище. Саме цією виставою започатковує свою історію Коломийський драматичний театр, коли “весна народів”, пробуджена австрійською революцією, дала поштовх українському національному рухові.
Театр є лауреатом численних світових та українських театральних форумів: Единбург (Шотландія), Лодзь та Ельблонг (Польща), Хеб (Чехія), Сучава (Румунія), Херсон, Львів, Полтава, Кіровоград, Мукачеве, Тернопіль, Чернівці, Керч.
Хочеться побажати галичанам нових творчих надбань та зростаючої популярності як в Україні, так і далеко за її межами.
Н.Горбачик, викладач-методист Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|