Уперше за історію незалежної України президентська виборча кампанія відбувається у настільки складних умовах.
Постійна зовнішня загроза, нестабільність у східних областях, неможливість організації виборів Президента у Криму є лише частиною викликів цьогорічного виборчого процесу.
Незважаючи на такі складі умови, Центральна виборча комісія вчасно затвердила склад окружних виборчих комісій, більшість з яких на цьому тижні розпочали роботу, а частина кандидатів вже розпочала активну агітаційну кампанію. Разом з тим існує потреба мінімізувати ризики розвитку сценаріїв зриву волевиявлення 25 травня.
Зовнішня загроза вже стала дестабілізуючим фактором підготовки і проведення виборчої кампанії в України. Окупація Російською Федерацією Автономної Республіки Крим унеможливлює створення умов для організації і проведення виборів Президента у цій адміністративній одиниці України. Більше того ЦВК прийняла закономірне рішення про неможливість утворення ОВК на окупованих територіях (АРК і м. Севастополь) через відсутності пропозицій щодо кандидатур до складу ОВК округів № 1–10, 224, 225 як з боку кандидатів на пост Президенти України, так і з боку Голови Верховної АР Крим та голови Севастопольської міської ради.
На думку Ольги Айвазовської, координатора виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА, значним викликом також є гарантування безпеки роботи виборчих комісій зараз і у день голосування, адже захоплення адміністративних будівель в окремих містах і населених пунктах може паралізувати роботу окремих виборчкомів. “Зрив виборів у теперішніх умовах у окремих регіонах є серйозним викликом. Наразі ми не бачимо плану органів влади, щоб мінімізувати такі виклики”, - наголосила Ольга Айвазовська.
Починаючи з квітня, частина кандидатів у Президенти вже розпочала активну агітацію, подорожуючи по регіонах та формуючи виборчі штаби на місцях. Більшість кандидатів мають своїх представників у всіх 213 окружних виборчих комісіях або майже в усіх (дехто з них заповнив 210 або 212 ОВК). Однак п’ятеро кандидатів у Президенти делегували своїх представників не до всіх ОВК, обмежившись певними регіонами і округами. Наприклад, Олег Царьов не подав кандидатур до складу ОВК західноукраїнських областей – Волинської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської і Хмельницької. А Михайло Добкін не має своїх представників в ОВК Київської, Львівської та Рівненської областей. Втім, кожен кандидат отримав частку керівних посад пропорційно кількості поданих кандидатур до складу ОВК, які розподілялися за допомогою єдиної інформаційно-аналітичної системи ”Вибори”.
На перші засідання ОВК цього тижня не з’явилися більш ніж 1 094 особи, що становить 26 % від загальної кількості членів окружних комісій. Суттєво ускладнювало продуктивну роботу комісій у рамках першого засідання те, що відсутніми були члени ОВК, які входили до керівного складу – голова, заступник голови або секретар. Найбільше перші засідання ОВК проігнорували представники Олега Царьова (119 осіб), Василя Цушка (110 осіб), Володимира Саранова (109), Вадима Рабіновича (89 осіб) і Дмитра Яроша (82 особи). З іншого боку, найбільш дисциплінованими були члени ОВК від Юлії Тимошенко (8 відсутніх на перших засіданнях), Петра Порошенка і Олега Тягнибока (15 відсутніх), Михайла Добкіна і Петра Симоненка (по 16 відсутніх).
Олександр Клюжев, аналітик ОПОРИ, відзначає: “Основними причинами відсутності членів ОВК на перших засіданнях стали неможливість встановити з ними телефонний зв’язок, а також неготовність осіб приїхати на засідання комісії, оскільки вони проживають у інших областях. Деякі члени виборчкомів взагалі вперше дізнавалися про те, що кандидати їх делегували до комісій. У окремих випадках це може створити перепони для стабільної роботи ОВК”. За підрахунками спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА щонайменше 304 (7 % від загальної кількості) членів ОВК на момент свого призначення мешкали в інших областях.
Всього ж до роботи окружних виборчих комісій залучено 4 164 особи. З них - 52% чоловіків та 48% жінок. Попередній досвід роботи у виборчих комісіях мають майже 67 % делегованих до їхнього складу осіб. Тоді як на останніх президентських виборах 2010 року цей показник становив 95,5%. Так само зменшилася кількість членів ОВК з вищою освітою – з 93% (у 2010 році) до 83% (у 2014). Однак зросла кількість молоді в ОВК - особи віком до 30 років становлять майже чверть (23 %) складу виборчих комісій, у 2010 році їх було 13% і лише 11%
у 2004 році.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|