Минулого тижня Кременчук з гастролями відвідав Коломийський академічний український театр ім.І.Озаркевича.
Колектив привіз дві вистави - музичну казку “Івасик-Телесик” і комедію “Як наші діди парубкували”. Грали все в один день - вранці казку із задоволенням дивилися школярі і вихованці дитячих садочків, а ввечері блискучою грою акторів насолоджувалися дорослі.
Перед виставою ми поспілкувалися з Оксаною Мегерко, заступником директора по глядачу. Вона розповіла, що Коломийський театр є найстарішим театром Галичини і одним із найстаріших театрів України. Складно уявити, але він був заснований священником і громадським діячем Іваном Озаркевичем аж у 1848 році! Тоді він був театральним гуртком і називався “Товариство акторів під предводительством Ляйтнера” на честь директора новоствореного театру Алоїс Ляйтнер.
Більше ніж за півтора століття траплялося різне. Театр неодноразово змінював назву, і кілька разів припиняв існування.
“Свого часу то відкривалася, то закривалася завіса, але більше двадцяти років він працює на високому рівні, - розповіла Оксана Мегерко. - Більше того, у 2008 році наш театр отримав статус академічного, що для нас дуже почесно”.
Пані Оксана розповіла, що не дивлячись на те, що Коломия - невеличке містечко, глядач дуже любить театральне мистецтво:
“До нас завжди радо приходять! Всі знають: щонеділі у нас відбуваються вистави на 12 годину для дітей, і о 18 годині - для дорослого глядача. Ми виховуємо свого глядача з дитинства.
В даний час наші артисти готуються до прем’єри комедії “За двома зайцями”. Більше того, я вас кажу, у нас цей місяць був такий урожайний! По Франку ми зробили прем’єру “Тричі мені являлася любов”, другу зробили по Шевченко (ви знаєте, що зараз відзначаємо 200-річчя Кобзаря).
“За вдома зайцями” - це буде третя вистава, ще готуємо дитячу виставу ”Качечка-крячечка”.
В той час, коли колектив виїжджають на гастролі, в театрі працює другий склад артистів, тому що не всі мають можливість бути задіяними в тій чи іншій виставі. Тому для того, щоб підтримувати театрального глядача Коломиї, вони залишаються на місці.
“Зазвичай, щомісяця у нас є десь заплановані гастролі, - продовжує Оксана Мегеро. - Минулого року ми були єдиним українським театром, який виїжджав на гастролі в Італію. Ми показували там “Як наші діді парубкували” і ще одну виставу, нашу візитку - “Гуцульський рік” Гната Хоткевича (режисер - Дмитро Чиборак, директор і художній керівник).
“Гуцульський рік” можна дивитися без знання мови, тобто це є наші обряди, весілля, її дивишся і не потрібно аж такого знання мови, це вже на театральній мові. Більше того, в Італії багато наших українців. Ми зустрічалися зі сльозами на очах, тому що розуміємо, з яких міркувань вони там”.
Події, якими живе країна останні місяці, не могли не позначитися на театрові. Оксана Мегерко розповіла, що вони підтримували революцію, навіть їздили на Майдан.
“Були проблеми в плані театрального глядача. Ви знаєте, що у нас було сорок днів, ми старалися робити по совісті. Ні, для дітей ми завжди робили вистави, тому що вони знають, що повинні прийти в театр в неділю. А для дорослого глядача були моменти, коли ми знімали вистави”.
Приїжджаючі на міжнародні фестивалі, колектив бачить, як підтримують культур в різних країнах, в тій же Польщі.
“Державна підтримка - це було би дуже добре. Наш театр зараз перебуває в такому приміщенні, що дійсно, хотілося б, щоб на нас звернули увагу, так, як глядач звертає увагу на нас, коли дивиться наші вистави”, - відзначила пані Оксана.
Аліса Чічерова
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|