25 травня відбудуться вибори 38 міських голів та депутатів 2-х міських рад, у тому числі в столиці та 6 обласних центрах. Офіційно кампанія стартує 4 квітня.
Проте, парламентарі планують розглянути важливі зміни до Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” лише 8 квітня.
Удосконалення нормативно-правової бази та перегляд ключових норм чинного законодавства є необхідною дією, яка позитивно вплине на вибори та не дасть маніпулювати їх перебігом, як це було у 2010 році. Нагадуємо, що останні чергові вибори до органів місцевого самоврядування були визнані Громадянською мережею ОПОРА, як такі, що відбулись з численними порушенням міжнародних принципів та стандартів. Серед першочергових причин такої оцінки – закон, розкритикований українськими експертами, поважними міжнародними організаціями та окремими членами ЦВК.
На засіданні Верховної Ради 1 квітня депутати розглядали у другому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) №2664 авторства Р. Князевича. Після першого читання до нього було внесено 311 поправок. Непереборною перепоною для ефективного голосування 1 квітня стали зміни, запропоновані Давид Жванієм, №307 та 308, відповідно до яких, Центральна виборча комісія повинна була оновити склад Київської міської та Одеської міської територіальних виборчих комісій. Частина парламентської коаліції, депутати якої були близькі до Партії регіонів, вимагає залишити територіальну комісію в Києві та Одесі в чинному складі, до членів якого можуть виникати питання щодо їх дій під час попередніх виборів. «Група “Економічний розвиток” хоче, щоб переформатувань не було. По ним там з-десяток судових рішень є по фальсифікаціях. От і вони і не голосують», - зазначив Валерій Карпунцов (УДАР), фракція якого вимагає змін у складі ТВК. Значна увага нової редакції Закону також приділена створенню районних виборчих комісій у місті Києві. Окрім того, документом передбачено самовисування на виборах міських голів, утворення районних ТВК, заборона на участь керівників закладів (тюрми, лікарні тощо) у роботі виборчих комісій на спецдільницях, включення до складу ТВК кандидатів від місцевих партій та проведення окремого жеребкування по кожній окремій виборчій комісії, затвердження обґрунтованого кворуму для виборчих комісій, унеможливлення зняття з реєстрації кандидатів під час кампанії за порушення, удосконалення процедури голосування на дому.
Українські експерти неодноразово наголошували на необхідності запровадження двотурової системи (вибори абсолютною більшістю) для виборів міських голів. Громадянська мережа ОПОРА важає, що другий тур місцевих виборів може бути проведений одночасно з другим туром президентських, що не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету. При повторному розгляді законопроекту Микола Катеринчук запропонував внести поправку (№280) щодо проведення другого туру місцевих виборів, проте вона була відхилена.
Оскільки чинна редакція Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» не дозволяє провести чесні і демократичні вибори, ОПОРА наголошує на необхідності термінового ухвалення рішення щодо змін до діючого Закону. Сподіваємось, що 8 квітня депутати все ж ухвалять нову редакцію, адже реформа виборчого законодавства дозволить виборам відбутися в демократичний спосіб.
У свою чергу, Громадянська мережа ОПОРА розпочинає кампанію моніторингу за місцевими виборами. Вже з перших днів процесу, довготермінові спостерігачі стежитимуть за перебігом кампанії у Києві, Сумах, Чернівцях, Одесі, Миколаєві та Черкасах.У день голосування в Києві організація мобілізує 500 активістів для здійснення паралельного підрахунку голосів на основі статистичної вибірки та якісного спостереження.
ОПОРА системно інформуватиме суспільство про перебіг кампанії, дотримання чинного законодавства суб’єктами виборчого процесу, участь посадових осіб у перегонах, дотримання загальновизнаних міжнародних стандартів усіма зацікавленими сторонами. Масштабне громадське спостереження має на меті попередити порушення та унеможливити зловживання під час підрахунку голосів.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|