Чотири сім’ї, одна з Харкова та три з Криму, покинули свої статки та оселилися у Коломиї. Про це повідомили в організаційному відділі Коломийської міської ради. З однією з сімей вдалося зустрітися та поспілкуватися.
Сорокадворічний Сергій з дружиною Валерією та донечкою Настею вже три тижні живуть у Коломиї. Перші два тижні сім’я навіть надвір не показувалася - боялися. Самі навіть не знають кого більше: чи переслідувань з Харкова, чи міфічних бандерівців.
До цього часу Сергій ще ні разу не бував на Західній Україні і був під впливом потужної пропаганди українофобів про край бандерівців, для яких нібито звично зранку замість філіжанки кави замордувати одного москаля. - Ми боялися їхати сюди, але виходу не було, – від хвилювання мій співрозмовник з української плавно переходить на російську, потім, спам’ятавшись, знову повертається на українську, якою, до речі, непогано володіє. – Ми оселилися у нашого знайомого і спочатку весь час сиділи у нього вдома. Лише оговтавшись та адаптувавшись за два тижні, робили короткі розвідувальні вилазки.
- У Коломиї дуже гарно і люди тут дуже хороші, – зі щирим здивуванням мовить Сергій. - Я думав, що наші люди дуже моральні, а виявляється, що тут вони ще на порядок моральніші, більш терпимі.
Сергій у Харкові працював журналістом, займався екологічними проблемами. Через свою діяльність він та колеги часто стикалися з проблемами, погрозами. Як то кажуть, до цього їм уже не звикати, але з початком Майдану у Києві, коли почався хаос, грубе порушення усіх можливих прав людини, журналісти потрапили під удар першими. Утиски стали настільки сильними, що стало зрозуміло – потрібно рятувати своє життя та життя своєї сім’ї, розповідає біженець.
Не могла не поцікавитися що наш вимушений гість думає про мовне питання: “Кілька разів мені траплялося, що зайду у магазин щось купити і стараюся на українській говорити, а у відповідь від продавця чую російську, тобто тут зовсім все інакше, ніж у нас показують. Українська і російська мова тут дуже гарно вживаються. Проте, переконаний, що людина повинна знати і поважати мову тієї країни, у якій живе. Це принципово. Мені соромно, що я не досконало володію українською мовою, але це все тому, що у Харкові не було з ким практикуватися, але зараз, думаю, я це виправлю.”
Наразі Сергій з сім’єю вже отримали статус біженців, почали пошуки будинку у нашій області, щоб оселитися тут назавжди. З одного боку це трагедія, коли примусово доводиться покидати рідний дім, землю, на якій виріс, але з іншого боку, це шанс на нове, краще життя.
Для України проблема біженців є новою і тут ще багато роботи у налагодженні відносин у правовому полі, розробка ефективної та швидкої системи допомоги людям, які потрапили під репресії.
Радує, що поки що є набагато більше сімей, готових прийняти біженців з Криму та Південно-Східного регіону, аніж самих біженців. Проте, треба пам’ятати, що лише переселити людей – це замало. Їм потрібен подальший психологічний супровід, оскільки адаптуватися до нових умов життя не так вже й легко. Особливо важко знайти достойну роботу для біженців в умовах, коли її не вистачає для корінних мешканців.
З питанням біженців пов’язана ціла в’язка проблем, яку потрібно вирішувати негайно. Зараз для держави цей напрямок роботи має стати одним з пріоритетних, у цьому переконані численні громадські активісти, які займаються переселенням біженців. Від цього залежать тепер долі багатьох українців, які хочуть жити саме в Україні, вільній і демократичній.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|