Салатова камізелька, камуфляжна форма, спортивний ровер. Геннадій патрулює місто Лева уночі.
22-річний хлопець з Донецької області з селища Дробишеве. “Тепер нас охороняють донецькі?” - запитую при зустрічі жартома. Хлопець усміхається. Геннадій - сирота, навчався у школі-інтернаті в Маріуполі. На Майдані з 13 грудня.
“До Києва добирався автостопом, дві доби. Був у штурм-групі 9-ї сотні, - розповідає активіст. - Ми стояли у найнебезпечніших місцях. Відгороджували людей, щоби вони не підривалися на гранатах. “Беркут” кидав каміння, а потім світло-шумові гранати. Удар був настільки потужним, що коли граната підривалася біля щита, людина падала. Нашим стратегічним об’єктом було метро. У підземці стримували “Беркут”, аби не прорвався на Майдан”.
“Двоє хлопців з нашої сотні загинули. Одному з них “Беркут” вистрелив метрів з трьох в обличчя. В іншого влучив снайпер. 18 лютого з нашої сотні усіх “пом’яли”. Коли “Беркут” звузив коло, почалась атака. Одного з наших майже закинули в автозак, у двох місцях йому пробили голову. Ми його витягнули.
Після цієї атаки у мене температура 40, ангіна”. Хлопця вдома лікували кияни (у сім’ї була лікар-гомеопат). “Людей, які мене лікували, раніше ніколи не знав. Тепер їх у житті не забуду!” - каже активіст.
Після подій, що трапилися у Києві, майданівець поїхав до Львова. “Мене запрошували не тільки до Львова, а й у Луцьк, Полтаву, Кременчук”, - каже. “Не боялися їхати до “бандерівців”?”. “Бандерівці як чупакабри. Ніхто їх не бачив, але усі бояться, - усміхається. - Людям показують неправдиву інформацію. Я читав інтерв’ю одного іноземного журналіста, який писав про Львів: “Я вийшов з вокзалу, на мене напали треновані собаки. Я вирвався і забіг… у метро…”. (Але ж у Львові немає метро!). Спілкуюся з дівчиною із Сибіру. Їм показували, що йшов загін мирних “беркутівців” без зброї, на них напали фашисти. “Беркуту” довелося оборонятися. А для Майдану якісь винахідники розробили спеціальну зброю…”.
Нині хлопець з Донеччини мешкає у Білогорщі - у сім’ї жіночки, яка працювала кухарем на Майдані (у Львові ця родина має невеликий бізнес - вирощує квіти, дерева). Каже, додому уже не повернеться… “У моїх земляків інший погляд на речі. На їхню думку, ми займаємося “беспределом”. Мені сказали: “Додому можеш не повертатись - тебе не знайдуть”… Деякий час Геннадій мешкав зі своєю цивільною дружиною і дворічною дитиною у Запорізькій області (у селі Успенівці). Пара розійшлася. Дружина, на жаль, не дозволяє йому бачитися з дитиною. За той час хату, яка у Геннадія була у Дробишеві, розтягнули. Залишилася лише земельна ділянка. Розпитую, як заробляють люди у Дробишеві. “Так само, як у вас. Біля нас ліси. На Новий рік - ялинки, влітку - ягоди, восени - гриби”. Чимало людей їздить до Росії на заробітки. Геннадій працював вантажником, охоронцем на парковці у готелі, кальянником у ресторані. У Львові готовий до будь-якої роботи.
“Не пошкодували, що поїхали на Майдан?”. “Ні, - відповідає. – У нашій сотні я був один з Донецької області. Мене дехто питає: “Як будеш дивитися на батьківщині людям в очі?”. Питання у тому, як вони будуть дивитися мені в очі. Коли ми стояли проти “Беркута”, вони сиділи перед телевізором…”. “Вам доводилося спілкуватися з “тітушками” з ваших країв?”. “Коли дізнавався, що вони з Донецької області, не хотів з ними розмовляти. Вони продалися. Поваги до них немає. Я знав, що їх треба відводити до чергових сотників, які з ними розбиралися - кому і за що платили. Потім деяких заводили на сцену, показували паспорт. Казали його дані зі сцени і відпускали”.
Активіст каже, на Майдані отримав прізвисько Сніжок (мав балаклаву білого кольору). “У нашій штурм-групі у всіх були псевда: Гризлі, Удав, Глобус - цей чоловік любив стояти на Майдані і дивитися на глобус (усміхається. - Авт.). Імен більшості активістів не знаю”. Цікавлюся у хлопця, чи є серед його знайомих зниклі майданівці. “Бачили відео, коли “Беркут” виносив безголового активіста Майдану? Активіста без голови потім не знайшли… “Беркут” або спалив тіло, або десь закопав. Чув, за неофіційними даними, зникло 1800 осіб. У 2-й сотні залишилося близько десятка людей, інші зникли. Телефони у них вимкнені”.
Геннадій зауважив, у Львові люди дуже дружні. Охочих патрулювати місто - безліч (патрульних у формі не бачив жодного разу). Зауважила у активіста пневматичний пістолет, а зверху на куртці - вервечку (її подарували люди на Майдані). “Знаю хлопців, які вдень працюють. Сплять по 1,5 години, а вночі ходять патрулювати”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|