Над Україною нависла загроза порушення територіальної цілісності. Про це свідчить скупчення військ сусідньої Росії у Криму. За даними ООН, Росія стягнула до Криму 15 тисяч своїх військовослужбовців. Тим часом Україна привела у бойову готовність свої війська.
“Про мобілізацію, згідно із законодавством, має оголосити президент із погодженням з Верховною Радою. Зараз мобілізація не проводиться. Це тільки підготовчі заходи, які відбуваються у військових комісаріатах, - каже військовий комісар Івано-Франківська підполковник Ігор Сорокопуд. – На випадок оголошення мобілізації військовозобов’язані відновлюють свою навченість, вивчають функціональні обов’язки, формуються підрозділи”.
Аналогічна інформація надійшла і від регіонального медіа-центру Міністерства оборони України. У повідомленні, зокрема, йдеться: “Населення демонструє високий патріотизм. Ті, хто приходять сьогодні у військові комісаріати за місцем реєстрації виключно на добровільних засадах, повинні залишити черговому офіцеру контактні дані. Найближчим часом у визначених військових комісаріатах будуть проведені навчальні збори офіцерів запасу. Тим, хто буде задіяний у цих заходах, надійдуть повістки встановленого зразка. Також наголошуємо, що у деяких областях питання про початок призову військовослужбовців запасу не йдеться. Рішеннями голів місцевих та обласних рад здійснюється винятково запис та облік добровольців”.
За словами військового комісара, лише за одну добу в місті до військового комісаріату в добровольці зголосилося 230 івано-франківців. “Після того, як було приведено Збройні сили України в бойову готовність за рішенням в.о. Президента України, люди почали звертатися до військового комісаріату, - наголошує Ігор Сорокопуд. - Тут їх називають добровольцями, котрі у випадку потреби будуть мобілізовані у ті військові частини, котрі потребують ресурсів”.
У військових комісаріатах не мають нічого проти мобілізації активістів “Правого сектора» та воїнів-афганців. “Поки що ніяких питань щодо незаконних дій з їхнього боку не бачимо, навпаки, помітна згуртованість людей, це їхня ініціатива”, - зауважує військовий комісар.
Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” встановлено граничний вік перебування у запасі: для рядового складу до 40 років, сержанти і старшини - до 45, прапорщики і молодші офіцери - до 50, старші офіцери (майори і підполковники) - до 55, полковники - до 60 років. В першу чергу вони будуть залучатися до мобілізації. Але наголошують, що при можливості і необхідності вік не є завадою для виконання мобілізаційних заходів. Також у міському військкоматі наголошують, що поки в Україні не оголошено ані надзвичайного, ані воєнного стану, то призовників не призивають і не викликають.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|