Верховна рада Автономної республіки Крим своїми рішеннями змінила склад уряду і призначила референдум про розширення прав автономії.
Значна частина населення півострова готова проголосувати за це рішення не усвідомлюючи, що життєдіяльність АРК більш ніж на половину забезпечується за рахунок держбюджету України. Про це пише Дмитро Король в “Інсайдері”.
Близько 80% потреб Криму у воді забезпечує Північно-Кримський канал. Саме за рахунок каналу в автономії можливе існування сільського господарства, без нього всі поля, городи та виноградники пересохнуть. Крім того, проходячи через очисні споруди, дніпровська вода наповнює сім водосховищ і забезпечує життя півтора десятків міст, серед яких Сімферополь, Севастополь, Керч, Судак, Феодосія та інші.
На 65 % автономію забезпечує газом держкомпанія «Чорноморнафтогаз». Решта йде з материка. У разі від’єднання, «Чорноморнафтогаз» міг би забезпечувати частину газових потреб Криму. Заковика в тому, що 100% акцій підприємства знаходяться у власності «Нафтогазу України», який належить державі. Мабуть, усвідомлюючи це, самопроголошений прем’єр-міністр Криму Сергій Аксьонов вже робить спроби поставити на чолі компанії своїх людей.
Близько 80% потреб Криму у електроенергії забезпечують Запорізька та Каховська електростанції. В АРК є близько десятка енергогенеруючих підприємств – це вітрові та сонячні станції, а також теплоелектроцентралі. Але їх сукупної потужності вистачить лише для забезпечення п’ятої частини потреб півострова.
Швидкісний інтернет так само надходить до Криму з материка. Оптоволоконна мережа дозволяє кримчанам не обмежуватися в трафіку, враховуючи малу вартість послуг. Альтернативою магістралей може бути супутниковий інтернет, але вартість обладнання та послуг в цьому випадку зростуть в рази, а швидкість істотно скоротиться.
У промисловому виробництві АРК працюють близько двох тисяч підприємств різного розміру і форми власності. Але бюджетоутворюючими серед них можна назвати не більше десяти.
Лідери за фінансовими показниками - компанії хімічної галузі. Це підприємства бізнесмена Дмитра Фірташа: «Кримський Титан» з виручкою в 2012 році 3,6 млрд грн і «Кримський содовий завод» - 1,5 млрд грн. Також гроші до бюджету приносять виробники алкогольних напоїв: «Кримська горілчана компанія» з виручкою 2,3 млрд грн, «Інкерманський завод марочних вин» - 595 млн грн і «Кримський вино - коньячний завод «Бахчисарай» - 308 млн грн.
За словами депутата ВР Криму Леоніда Пілунського, АРК є фінансово самодостатньою лише на 34%. Інші її витрати дотуються з Державного бюджету України.
«Досвід останніх років показав, що податки, які перераховуються автономією в казну, мізерно малі. Навіть якщо всі ці гроші будуть направлятися в місцевий бюджет, Крим зможе забезпечити себе максимум на 50%», - повідомив Пілунський.
Туризм є одним з найбільших джерел доходу Криму і щорічно приносить йому близько 500 мільйонів гривень.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|