Інститут Медіа Права заявляє, що закон Колесніченка - Олійника, прийнятий сьогодні парламентом, загрожує обмеженням прав людини в Україні.
Як повідомили “Коментарям” у ІМП, в організації впевнені, що “Рада вирішила покарати громадянське суспільство і своїх громадян за Євромайдан і масові протести, а також нівелювати права людини в Україні”.
“Прийнятий Закон встановлює суттєві обмеження свободи слова та масових зібрань. Закон передбачає кримінальну відповідальність за так звану “екстремістську діяльність”. Будь-яка особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності, якщо у неї виявлять призначені для оприлюднення документи, що містять інформацію екстремістського характеру”, - йдеться в заяві.
На думку Інституту Медіа Права, “з положень і примітки статті будь-яка особа, що викладе матеріал історичного характеру, особливо фотографію, листівку або аналітичну статтю ризикує бути ув´язненою на строк до 3 років”.
Також в ІМП зазначають, що до Кримінального кодексу повернута стаття за наклеп, за поширення якого будь-яка особа в Україні може бути притягнута до кримінальної відповідальності.
“Окрім цього, Закон передбачає багатотисячні штрафи за діяльність інтернет - ЗМІ без реєстрації, а також встановлена можливість блокування провайдерами доступу до інтернет-сайтів. Надання послуги доступу до мережі Інтернет відтепер потребують окремої ліцензії”, - йдеться в заяві.
“Відтепер громадяни не зможуть опублікувати фотографії цінних маєтків, автомобілів і годинників, адже за такі дія людини можуть відправити на виправні роботи або заарештувати на строк до 6 місяців. Також громадяни не зможуть поширювати інформацію про протиправні дії співробітника міліції або прокуратури, адже така діяльність буде оцінена як “інформація явно образливого характеру” або така , що “демонструє зухвалу зневагу до працівника правоохоронного органу, а також у будь-якій формі впливає на нього”, - йдеться в заяві.
ІМП підкреслює, що закон остаточно знищує залишки української демократії і встановлює жорсткий авторитарний режим в Україні.
Нагадаємо, прийнятий сьогодні закон № 3879 “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальні закони про додаткові засоби захисту безпеки громадян” дозволяє штрафувати і закривати інформагентства без реєстрації.
Також закон Колесніченка - Олійника також припускає тотальне регулювання і контроль українського інтернету. Зокрема документ вносить зміни до Закону “Про телекомунікації”, які наділять Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері зв´язку та інформатизації, повноваженнями обмеження доступу абонентів до ресурсів інтернету. Так, НКРЗІ зможе заблокувати доступ українців до сайтів, через які здійснюється розповсюдження інформації, поширення якої суперечить закону, або через які здійснюється діяльність інформаційного агентства без передбаченого законом свідоцтва про державну реєстрацію інформагентства.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|