Іноземні турагенції продають путівки у революційний Київ. Українці готуються стояти на головній площі країни щонайменше до Різдва.
Торік ялинка була не такою креативною. І люди залишалися на Майдані максимум до 2-ї ночі.
“Люди, які вийшли на акції протесту, готові зустрічати на Майдані і Новий рік, і Різдво. Вони будуть стояти доти, доки влада не піде на поступки”, - таку заяву зробив один із лідерів опозиції Олег Тягнибок два тижні тому. За цей час нічого не змінилося - уряд у відставку не пішов, про перевибори ніхто й словом не обмовився, “беркутівців”, які кийками розганяли мирних мітингувальників у ніч з 30 листопада на 1 грудня, не покарали… Схоже, українцям таки доведеться зустрічати Новий рік просто неба і там же співати колядки.
Кмітливий підприємець з Краснодара, який продає екстрим-тури у революційний Київ, вже ламає голову над тим, скільки запросити з російських туристів за святкування Нового року на Євромайдані. Зараз за одноденну екскурсію бере 8 тис рублів (приблизно 2 тис гривень). Укомплектовує групи по 20-40 осіб. У вартість путівки входить проїзд в обидва боки, харчування, страхування здоров’я та життя (раптом бідаці кийком по голові влуплять). В автобусі дозволяється вживати алкоголь. Бізнесмен рекомендує брати міцні напої, бо пиво “ганяє” у туалет, а робити зупинки у дорозі небажано - час “підтискає”. Придбати путівку можуть лише повнолітні особи. Брати з собою російський прапор не рекомендується. Провокувати міліцію - заборонено. “На Майдан нас не впустять, - попереджає відразу. - Підемо на площу Льва Толстого або Контрактову площу. Нас зустрінуть політичні активісти, розкажуть, як все починалося, покажуть залишки барикад, графіті, подарують революційні плакати. Буде змога сфотографуватися з “Беркутом”. Якщо хтось виявить бажання приєднатися до мітингувальників - автобус поїде без нього”.
Охочі побачити на власні очі, як твориться нова українська революція, у чергу не шикуються. Протягом дня бізнесмен приймає не більше шести дзвінків. Люди цікавляться, але їхати бояться. А ті, що планують зустріти Новий рік у революційному Києві, добиратимуться в українську столицю самотужки. Проїзд з Краснодара у Київ і назад коштує 1,5 тис. рублів (близько 375 гривень). Борщ і гречку з консервованим м’ясом на Майдані видадуть безкоштовно. Гарячим чаєм напоять, нічліг нададуть (а то доведеться в автобусі спати). Підприємець з цього приводу не журиться. Каже, якщо ідея “прогорить”, організує чергову екскурсію у Прип’ять.
Його конкуренти також продали лише кілька путівок (хоча за ті ж гроші пропонують туристам провести на Майдані чотири дні і три ночі). Що не дивно - російські телеканали демонструють одну й ту ж картинку: на Майдані панує повна антисанітарія, стоїть нестерпний сморід, на вулицях - купи сміття, серед протестувальників багато безхатьків, хворих на туберкульоз і п’яниць. А кому хочеться у такому товаристві провести законні вихідні?
Європейські турагенції також продають поїздки на Євромайдан. Гостям Києва пропонують ознайомитися з поточною політичною ситуацією у країні, поспілкуватися з мітингувальниками, скуштувати борщ і хліб зі салом та часником, сфотографуватися на тлі барикад. Перша група у складі 15 осіб вже вирушила на Майдан. Екскурсії - лише денні. Європейці дбають про безпеку своїх громадян. “Організувати зустріч Нового року буде складно, - кажуть. - Але ми щось придумаємо”.
Не сумніваються, що Майдан простоїть до Різдва, і вітчизняні турагенції. Телефоную в одну з них. Цікавлюся новорічним туром у Київ. “Зустрінемо вас 31 грудня на вокзалі. Завеземо у готель, щоб могли залишити там свої речі. А потім проведемо пішохідну екскурсію по місту - покажемо Софію, Золоті Ворота, Старокиївську гору. Святкуватимемо Новий рік у ресторані”, - пояснює працівниця турагенції. “А у вас на сайті пише, що наступного ранку група збирається біля пам’ятника Леніну”. “Призначимо інше місце зустрічі”, - заспокоює. “На Майдан поведете?” “Якщо у вас виникне таке бажання, зможете відвідати його у вільний час”. Мінімальна вартість туру - 970 гривень з особи. А ще ж треба буде заплатити за переїзд до Києва і назад, харчування (у вартість входять лише сніданки у готелі), додаткові екскурсії…
До Нового року залишаються лічені дні, однак українцям складно буде поринути в атмосферу свята. “Коли люди, які мерзнуть на Майдані, думають, як будуть прикрашати ялинку і готувати кутю, у них виникає внутрішній конфлікт. Бенкетувати під час “чуми”? Нізащо! Але серед протестувальників назріла потреба взяти невеликий тайм-аут, - каже психолог Зоя Романець. - Їм потрібно хоча б на день відірватися від буденщини, напруги, порушивши сухий закон, відкоркувати пляшку шампанського, помріяти, загадати бажання. Це забезпечить додатковий резерв сил для подальшої боротьби. Бо люди виснажені - і морально, і фізично. Їм потрібно підживитися позитивними емоціями - без цього неможливо буде розпочати новий етап протистояння”.
Психолог Валентина Паробій упевнена: майданівці можуть святкувати Новий рік та Різдво з чистою совістю. Заслужили. Головне, щоб не розходилися по хатах. “Новий рік - свято символічне. Підбиваємо підсумки, прощаємося зі старим та починаємо будувати плани на майбутнє. Тим більше, що зараз у країні відбуваються знакові події, які матимуть вплив на кожного з нас. Цього року з’явився шанс відсвяткувати Новий рік більш оригінально - без олів’є та традиційного звернення президента, під ялинкою, аналогів якої немає у світі, у колі однодумців… Святкування Нового року - це лише ритуал, - каже. - Але ритуалів люди дотримуються і під час миру, і під час війни. Люди навіть на засланні у Сибіру Різдво святкували”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|