Сиділи наші прародичі на картоплі у мундирах та квашеній капусті, і були здоровішими за нас. Не відали наші бабусі і дідусі, що воно таке - пальмове масло.
А ми його тепер і на хліб намащуємо, і спини ним милимо. За власні гроші собі ж шкодимо. Користі від третьосортної “пальми”, яку використовують наші харчовики, - як з козла молока. Зате шкоди - мало не здасться.
“А ти не купуй продуктів з пальмовою олією”, - діляться простим рецептом ті, хто не в курсі, наскільки заморська “пальма” заполонила виробництво “кондитерки”, хлібобулочної, молочної продукції і навіть дитячого харчування. Торти, печиво, вафлі, шоколад, згущене молоко, сири, сметана, йогурти, масло, спреди, морозиво, соуси, консерви… І це - далеко не весь перелік “смаколиків”, у складі яких нам підсувають пальмову олію. Навіть якщо не знайдете на етикетці згадки про “пальму”, це не означає, що “пальми” у продукті немає. Багато виробників або не все на етикетці вказують, або маскують пальмову “страшилку” під менш лячною назвою - рослинні жири.
“Пальма” - знахідка для харчовиків. Вона здешевлює собівартість продуктів (хоча на цінниках, які доходять до прилавків, це далеко не завжди помітно), додає їм “живучості” (термін придатності у рази збільшується) та привабливішого вигляду (нафаршировані “пальмовим” кремом торти і тістечка виглядають, як на картинці, не “пливуть” і не розлазяться). Продукти з пальмовою олією викликають звикання. “Пальма” підсилює смак, ви підсідаєте на “смакоту” з прилавків, а у харчовиків, як і у продавців, прибутки ростуть. За рахунок вашого здоров’я.
Скажете таке тим, хто робить на “пальмі” бізнес, - у відповідь почуєте: “Та у пальмовій олії стільки вітамінів А і Е, що інші “вітаміноносці” сховаються!”. І це не брехня. Жир олійної пальми (з плодів якої видобувають пальмову олію) і справді містить речовини, які служать антиоксидантами, сповільнюють процес старіння, покращують зір і потенцію. Каротину у “пальмі” в 15 разів більше, ніж у моркві. Ось тільки усі ці цілющі властивості зберігаються у нерафінованій пальмовій олії, яку виробляють особливим способом. Це не та відфільтрована “пальма”, якою нас годують всі, кому не лінь. І коштує вона дорожче навіть за оливкову олію. У наших аптеках, наприклад, за пальмову мікстуру просять 18 гривень. Тільки не подумайте, що за літр - за 40 грамів. За такі ж гроші оптовики пропонують кілограм вищосортної харчової ”пальми”.
У погоні за надприбутками деякі особливо “добросовісні” виробники додають у “корм” для українців навіть технічну пальмову олію. Ту саму, яку використовують як мастильний матеріал у промисловості, а також для виробництва свічок, мила, кремів, губної помади. До речі, про мило і косметику. У багатьох західних країнах використання “пальми” навіть у косметичній промисловості жорстко обмежене. А у нас - продукти нею під зав’язку пічкають. У вершковому маслі деяких виробників - до 90 відсотків “пальми”. Таке масло навіть спредом не назвеш, бо допустима норма рослинних жирів у спреді - до 70 відсотків.
Якщо річний імпорт пальмової олії в Україну - 160 тисяч тонн, виходить, що у середньому українець споживає у різних продуктах 3,5 кілограма “пальми” на рік. І значно меншої дози вистачить, аби перетворити свій організм на поклади пластиліну.
Якого ще пластиліну, спитаєте? А такого, на який перетворюється пальмова олія (не засвоюючись організмом), і який забезпечує вам болячки серцево-судинної системи, ожиріння. Проблема - у високій термостійкості “пальми”. Щоб організм переробив пальмові жири, потрібно, аби людина з гарячки не виходила (температура плавлення “пальми” - 38-40 градусів).
Через високий вміст жирних насичених кислот у пальмовій олії підвищений рівень холестерину вам гарантований.
Є у пальмовій олії і корисні жирні кислоти. Наприклад, лінолева. Але засвоїти її організму важко (через вже згадану термостійкість “пальми”). Та й вміст лінолевої кислоти у пальмовій олії - мізерний, всього п’ять відсотків. Тому за цінністю “пальма” і близько не стоїть біля соняшникової (лінолевої кислоти у ній - 50-60 відсотків) чи оливкової олії (70-75 відсотків).
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|