Брюссель - Україна та її бізнес мають врешті-решт вийти з “сірої зони”, а пришвидшити цей процес може тільки створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.
Так вважає голова українсько-литовської ділової ради та гендиректор успішного підприємства з виробництва картонно-паперових виробів Ґінтаутас Панґоніс.
- Як очікується, зняття торговельних обмежень, які обіцяє зона вільної торгівлі з ЄС, притягне на український ринок інвесторів, полегшить кредитування бізнесу, збільшить ділову довіру. Що сьогодні робити українським підприємцям, щоб бути готовими до цих нових реалій?
- Гадаю, що спеціальних приготувань не треба. Після створення ЗВТ ставатиме легше працювати, буде простіше експортувати до інших держав, зокрема, до країн ЄС. А там і валюта стабільніша, і ділове середовище сприятливіше. Там працювати легше. А по-друге, українцям слід збільшувати рівень виробництва. Для цього слід інвестувати, а якщо українські закони ставатимуть ближчими до європейських, то туди прийде більше іноземних банків, інших інвесторів. Стабільність зросте, а отже, місцевому бізнесу теж стане легше.
- Веденню бізнесу за європейським зразком, тобто, без хабарів та обхідних шляхів щодо законів, треба вчитися. Хто навчить цьому українських підприємців?
- Я думаю, що цьому їх ніхто не навчить. Самі навчаться. Коли більше працюватимуть з іноземним капіталом, то й середовище (зафункціонує - ред.) по-іншому, бо там (у ЄС - ред.) такого не роблять. Поступово ця ситуація змінюватиметься. Так було і в Литві, але (цих явищ - ред.) вже немає. То і в Україні все зміниться. Це буде лише питання часу. Коли закони стануть ближчими до європейських, то й “лазівок” в них для чинення чогось такого не буде.
- Через лобіювання євроінтеграції України від Росії “перепадає” і литовцям, молочні вироби яких заблоковані на російських кордонах. Як Ви гадаєте, чому Кремль так реагує, що насправді рухає керівництвом цієї країни?
- Це питання до політиків, бо це не бізнес, а політика. Я гадаю, що мова йде про зони інтересів. Для підприємництва України в євроінтеграції я вбачаю тільки кращий бік: це його швидше трансформує. Інакше, процеси змін затягнуться надовго, Україна залишиться у сірій зоні. ЗВТ із Євросоюзом - це значно швидший розвиток всієї України.
- Які сторони литовсько-українських ділових відносин Ви вважаєте найбільш перспективними?
- Можна в різних сферах розвивати бізнес між Україною та Литвою. Але гадаю, що головне полягає у тому, що українські підприємці можуть навчитися на прикладі литовців. Ми на декілька кроків попереду, ми це вже проходили. Тож можемо допомогти порадами. Такі спільні організації як наша, зустрічі підприємців покращують бізнес-відносини. Литва відкрита, можемо показати як, чому і що треба робити.
- Як після завершення литовського головування у ЄС втримати ту ж динаміку зацікавленості Україною, яку ми спостерігаємо нині в об’єднаній Європі?
- Думаю, що все більше інтересу має проявляти саме українська сторона. Бізнес має бути зацікавлений у розвитку ринків, у зростанні виробництва. Гадаю, Україна не повинна залишатися країною дешевої робочої сили. Коли підіймуться зарплати, люди стануть вільнішими, більше купуватимуть. Розвиватиметься малий бізнес, скажімо в сфері обслуговування. Це тоді покращиться.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|