Оприлюднення на веб-сайті Россільгоспнагляду інформації про запровадження режиму посиленого лабораторного контролю за показниками безпеки продукції ПАТ “Івано-Франківський м’ясокомбінат” на тлі ще не завершеної “цукеркової” війни з “Roshen” та численних повідомлень про подальше ускладнення процедур митного оформлення вантажів українських експортерів, що надходять з пропускних пунктів на українсько-російському кордоні, відразу ж породило запитання: чи не стало провідне підприємство м’ясопереробної галузі Прикарпаття ще однією жертвою політичних непорозумінь між Москвою і Києвом?
За повідомленням інспекторів Россільгоспнагляду, в охолодженій яловичині, яку ПАТ “Івано-Франківський м’ясокомбінат” поставив у Росію, виявлено перевищення допустимої кількості мікроорганізмів та наявність бактерій. Треба, однак, зазначити, що кожна партія продукції нашого підприємства, перш ніж вона потрапить до споживачів, проходить дослідження в Івано-Франківській регіональній лабораторії ветеринарної медицини.
- Головний інспектор ветеринарної медицини України вже дав нам вказівку провести розслідування і встановити причини забруднення м’яса мікроорганізмами. Це могло статися і безпосередньо на виробництві, і під час транспортування, а то й зберігання його вже в Російській Федерації, - розповів в інтерв’ю нашим колегам з ТБ “Галичина” про офіційну реакцію української Держветслужби на претензії російських колег начальник головного управління ветеринарної медицини в області Роман Гурський.
Голова правління ПАТ “Івано-Франківський м’ясокомбінат” Володимир Стороженко найперше зазначив, що наразі йому важко щось додати, оскільки
Р. Гурський дав вичерпну інформацію з цього приводу. Більше стане відомо після 14 листопада, коли, як він сподівається, фахівці головного управління ветеринарної медицини в області завершать розпочате службове розслідування. Наразі ж можна висувати хіба що припущення.
- Факт є фактом. А як це трапилося? На якій стадії? Відповіді на ці запитання якраз і має дати службове розслідування. Можу сказати, що продукцію покупцям відправляємо свіжу. Її якість контролюємо, в тому числі проводяться й лабораторні аналізи. Але фахівці все ж таки перевірять спочатку дотримання всіх санітарних вимог на нашому виробництві, а тоді вже - процес транспортування, - розповів В. Стороженко. - Бо дуже багато залежить якраз від того, як транспортували ту партію яловичини. Можливо, що автоперевізник, з яким підприємство уклало договір, дорогою вирішив зекономити дизельне пальне і ввімкнув не той температурний режим у холодильнику, який мав би бути. А їхати до Росії - три-чотири дні. Могло це бути? Могло. А можливо, російський покупець, вивантаживши товар, не забезпечив належного його зберігання. А було дуже тепло… Теж могло таке бути. Тому після перевірки виробництва й умов транспортування продукції до РФ представники головного управління зв’язуватимуться зі своїми колегами в Росії, аби перевірити і цю стадію проходження товару. Політики в рішенні Россільгоспнагляду особливо не вбачаю. Це суто робочий процес. Просто він у часі збігся і наклався на ось ці всі непрості політичні моменти.
В. Стороженко додав, що у колективу підприємства склалися ділові стосунки з партнерами з Російської Федерації.
- Покупці зацікавлені в нашому товарі і його купують. У нас добрі взаємини. Але, звісно, ми розуміємо і те, що так само, як нас з боку України контролює наша ветеринарна медицина, так і наших партнерів у Росії під час приймання поставленого м’яса та його переробки також контролюють - Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду РФ. І ми, і вони зобов’язані дотримуватися стандартів та правил, - підкреслив він.
Керівник Івано-Франківського м’ясокомбінату не приховує того, що колектив дорожить своїми закордонними ринками збуту продукції, насамперед російським. Адже нині 60 відсотків обсягу реалізації, а відтак і доходу, дає підприємству саме експорт продукції. Тому втрата російського ринку для івано-франківських м’ясопереробників стала б, безперечно, відчутним ударом.
- Порівняно із січнем-вереснем минулого року маємо зростання обсягів виробництва і реалізації продукції. і це, скажу, якраз за рахунок експорту. Завдяки тому, що ми співпрацюємо з російськими колегами, і є зростання. Однозначно, що нам хотілося б, аби цей ринок і надалі був відкритим для підприємства, - наголосив насамкінець В. Стороженко. - Тому важливо знаходити варіанти спільних рішень, щоб проблеми або непорозуміння на міждержавному рівні не впливали на роботу підприємств. Бо політика політикою, а співпраця підприємств в Росії й Україні є взаємовигідною.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|