“Ця мегера” - так позаочі називають власницю невеликої мережі продуктових крамниць її підлеглі.
При цьому її чоловіка називають на ім’я та по батькові або з приставкою “пан”. Якщо треба відпроситись з роботи - тільки до нього, він може прийти просто так з тортиком, спитає, чого не в гуморі… “Ця” вічно шукає, що не так. Якщо добрий виторг, перевіряє, чи все викладено на вітрині так, як вона хотіла. Любить випадково заїхати під кінець зміни, щоб перевірити, чи ми є обидві. В магазині може не бути ні душі, але мусимо сидіти по двоє, бо вона так сказала…” - скаржилась продавець. Виявляється, те, як керівник поводиться на роботі, залежить не лише від його характеру, а й від статі.
За даними Дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua, жінки більше схильні демонструвати авторитарний стиль керівництва, а підлеглі вважають їх тиранами частіше, ніж керівників-чоловіків.
Як виявилось під час дослідження, 45% жінок-керівників одноосібно приймають рішення, а особливу увагу приділяють послуху й порядку серед співробітників. Поміж чоловіків таких авторитарних лідерів дещо менше - 42%. Кожен третій керівник-чоловік притримується демократичної стратегії: ставить завдання перед співробітниками і дає можливість вирішувати самим, протягом якого часу вони її виконають. Чоловіки частіше інформують підлеглих про стан справ і покладаються на колегіальність і відповідальність.
Ліберальних керівників в Україні вкрай мало як серед чоловіків, так і серед жінок. Тільки 7% жінок і 9% чоловіків-керівників невимогливі, дозволяють колективу працювати так, як йому зручно, і не стежать за дисципліною. При цьому жінки виявились значно гнучкішими - залежно від ситуації вони легше змінюють стиль керівництва.
Ставлення працівників до керівників і керівниць теж відрізняється. Кожен четвертий офісний співробітник звинувачує “залізних леді” в тиранії і деспотичному ставленні до підлеглих. Серед чоловіків-керівників тиранів 19%. При цьому “харизматичними” підлеглі вважають частіше чоловіків, ніж жінок. Схильність українських жінок до авторитарного стилю керівництва може бути пов’язана з гендерною нерівністю на ринку праці. Стати керівником жінці важче, тому “на гору” можуть пробитись лише пані з залізним характером. Душевні тітоньки, які могли б підгодовувати підлеглих тортиками, керівниками стають рідко.
“Згідно з даними, наданими Програмою розвитку ООН, у 2012 році Україна за величиною Індексу гендерної нерівності займала 57-е місце серед 148 країн. Якщо врахувати, що ситуація дещо краща в Азербайджані, Монголії, Румунії, Росії та навіть у В’єтнамі й Тунісі, то жінка на українському ринку праці стикається, м’яко кажучи, з певними труднощами, - пишуть автори дослідження. - Тільки кожен третій керівник в Україні - жінка. При цьому представниць прекрасної статі значно менше, ніж чоловіків, серед власників компаній і ТОП-менеджерів, але більше на позиціях на кшталт “менеджер середньої ланки”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|