Дослідники з Каліфорнійського університету (Беркли, США) з’ясували, що емоційна задоволеність кожного з подружжя відносинами у шлюбі залежить від присутнього в них варіанта гена, що регулює перенос нейромедіатора серотоніна в головному мозку.
Як повідомляється в прес-релізі університету, результати дослідження будуть опубліковані он-лайн у журналі Американської психологічної асоціації Emotіon.
Група під керівництвом психолога Роберта Левенсона (Robert W.Levenson) протягом більше 20 років, починаючи з 1989 року, працювала з 156 подружніми парами середнього й старшого віку. Кожні п’ять років кожен з подружжя розповідав психологам про свої відчуття щодо емоційної сторони шлюбу. Крім того, парам пропонували спілкуватися один з одним у лабораторних умовах, що дозволяло дослідникам оцінювати їхні реальні взаємини на підставі виразів облич, “мови тіла”, тону голосу й теми розмови.
125 учасників дослідження здали зразки своєї ДНК, що дало можливість авторам порівняти їхній генетичний профіль із заявленим рівнем задоволеності шлюбом і емоційною тональністю бесід із подружжям у ході лабораторного тестування.
Було встановлено, що у людей, які одержали спадково від кожного з батьків по вкороченому варіанту гена переносника серотоніна 5-HTTLPR (близько 17 відсотків учасників), є чітка кореляція між емоційною тональністю спілкування із партнером і заявленим ступенем задоволеності шлюбом. Як виявилося, для таких людей гарні, теплі відносини із “половинкою” мають першорядне значення, при перевазі негативного емоційного тла вони почувають себе дуже нещасними у шлюбі й навпаки, при превалюванні позитивних емоцій - надзвичайно щасливими.
Що стосується учасників, які успадкували одну або дві “довгі” аллелі гену 5-HTTLPR, то для них емоційна тональність спілкування із парою за шлюбом або зовсім не впливала на ступінь задоволеності шлюбом, або впливала в дуже невеликому ступені.
“Індивідууми із двома “короткими” аллелями – як кімнатні рослини, що цвітуть у шлюбі при сприятливому емоційному кліматі й засихають у зворотному випадку, - пояснила співавтор Левенсона Клаудія Хаазе (Claudіa M.Haase). - У той же час люди з однієї або двома “довгими” аллелями набагато менш чутливі до емоційного клімату подружніх відносин”.
Як відзначив у цьому зв’язку Левенсон, “результати дослідження показують, що не тільки в ранньому дитинстві, але й протягом всього життя ми максимально піддані впливу наших генів”.
Ген 5-HTTLPR, що грає ключову роль у серотонінергічній нейромедіаторній системі головного мозку, що бере участь у регуляції настрою, відомий як “ген щастя”, тому що від його варіативності залежить рівень трансмісії серотоніну. “Короткий” варіант гена спричиняє знижений рівень переносу серотоніну й підвищує ризик розвитку депресії, у той час як “довгий” варіант, навпаки, збільшує рівень транспорту “гормону радості” і сприяє більшій задоволеності життям.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|