Група соціологів продемонструвала можливість автоматично розпізнавати стать, вік і ряд психологічних характеристик користувачів соціальної мережі Facebook на основі їхніх статусів.
За словами вчених, це дозволяє формалізувати ряд спостережень і дає новий інструмент для проведення досліджень.
У ході своєї роботи співробітники Університету Пенсільванії (США) й Кембриджського університету у Великій Британії вивчали лексику, використовувану в статусах Facebook. Під статусом розуміється короткий текст, розташовуваний від свого імені у соцмережах. У тексті звичайно вказують поточне заняття, настрій або іншу інформацію.
Соціологи зібрали дані про 136 тисяч користувачів (всі вони підписалися на участь у науковому дослідженні), які в цілому обновили свій рядок статусу більше 13 мільйонів разів.
Щоб одержати коректну інформацію, учені брали тільки тих, хто за час експерименту написав більше 1000 слів у рядок статусу. У підсумку вибірка авторів дослідження включала 15,4 мільйони статусів з 309 мільйонами слів від 74941 особи.
Далі соціологи взяли заповнені тими ж людьми онлайн-анкети й спробували знайти кореляції зустрічальності тих або інших слів у статусі з тими або іншими характеристиками людини. Математичний аналіз матеріалу продемонстрував, що навіть сполучення символів, які були виділені в слова суто формально (як довільна комбінація між двома пробілами), дозволяють довідатися, приміром, стать користувача. Сполучення знака “менше” і цифри 3 дозволяє впевнено говорити про те, що рядок статусу оновлений жінкою, а не чоловіком. У той же час лайка “fuck” вказує на чоловічу стать власника аккаунта.
Дослідники також запропонували добровольцям установити онлайн-додаток My Personalіty із психологічними опросниками, заснованими на тесті NEO Personalіty Іnventory Revіsed (NEO-PІ-R). Цей тест видавав результати по п’яти різних шкалах: екстраверсія, зговірливість, свідомість, невротизм і відкритість; скорочена версія такого тесту вже використовувалася в іншій присвяченої Facebook роботі.
Аналіз матеріалу тестів показав, що екстраверти частіше використовують слова “вечірка” і “дівчата”, у той час як інтроверти віддають перевагу комп’ютерам й інтернету, а також аніме – хоча коефіцієнт кореляції для аниме та інтроверсії виявився нижче, ніж для інтроверсії й смайла “^_^”. Крім того, учені побачили й характерні для певного віку вирази: наприклад, “домашнє завдання” і назви предметів видають школярів, а “дочка” або “чоловік” характерні для тих, кому більше тридцяти років.
Дослідники думають, що їхня робота дозволяє відокремити стереотипи про ту або іншу категорію користувачів від її реальних характеристик. Вони вважають удалим рішення не підраховувати частотність того або іншого слова із закритого списку (скажемо, із числа “позитивних емоцій” або з безлічі “лайки”), а взяти слова й сполучення символів, попередньо присутні у вибірці. Ще одне достоїнство підходу - порівняльна швидкість відновлення даних.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|