Якщо встановити візуальний контакт з людиною, збільшиться ймовірність того, що в суперечці вона прийме вашу точку зору, стверджували раніше психологи.
Однак у результаті серії експериментів вчені з’ясували, що все навіть навпаки, тобто ефект візуального контакту був прямо протилежним.
“Існує традиційне уявлення про те, що погляд очі в очі допомагає вплинути на людину. Однак наше дослідження показало, що візуальний контакт призводить до того, що скептики ще рідше змінюють свою думку на користь співрозмовника”, - розповідає професор Френсіс Чень (Frances Chen), яка проводила дослідження феномену в університеті Фрайбурга (Universität Freiburg).
Чень і її колеги використовували пристрої, які відстежують напрямок погляду людини, щоб зрозуміти, який вплив має візуальний контакт у ситуації, коли треба когось у чомусь переконати.
Серія експериментів показала, що чим частіше учасники дослідження дивилися у вічі один одному, тим менше вони погоджувалися з аргументами мовця (що висловлював протилежну точку зору). Тобто ефект візуального контакту був прямо протилежним. Стаття авторів дослідження вийшла в журналі Psychological Science.
Погляд очі в очі допомагав лише в тому випадку, якщо співрозмовник з самого початку погоджувався з висновками мовця. Тоді сприйнятливість до чужої думки дійсно підвищувалася. Цікаво, що в одному з експериментів людей частіше вдавалося переконати, коли вони дивилися на уста співрозмовника.
Вчені прийшли до висновку, що люди пристосовуються до методів впливу, і нині зазирати в очі співрозмовнику марно, а іноді і навпаки протипоказано. Все, мовляв, залежить від ситуації. Коли візуальний контакт відбувається між друзями, люди можуть обмінюватися доброзичливими і щирими поглядами. Якщо ж мова йде про боксерський поєдинок, погляд у вічі сприймається як виклик. У разі явної ворожнечі подібна поведінка буде навпаки гальмувати процес переконання.
Надалі група Чень хоче вивчити не тільки психологічну, а й фізіологічну складову процесу. Вчені спробують з’ясувати, чи існує зв’язок між поглядом у вічі й активністю мозку, а також підвищенням рівня гормонів стресу або почастішанням серцебиття співрозмовників.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|