Пасажири б’ють на сполох: то водії не пускають до автобусів пільговиків, то пасажири категорично відмовляються платити за проїзд. Втім, чи не найбільший конфлікт, який досягає точки кипіння, - водії порушують всі норми етики.
Коломияни неодноразово ставали свідками, коли водії курять за кермом. Мало того, що він відволікається від основної роботи - керування автотранспорту, та ще й приносить чималу шкоду самим пасажирам, особливо дітям. Та й взагалі, цей дим шкодить навіть здоровим, а надто якщо у людини є якісь серцево-судинні захворювання. За такий непослух водіїв карають штрафами. Поки що у Коломиї не було випадків, коли через це звільняли з роботи. Але у міськраді вважають, що водіям, які належно не виконують свої обов’язки, не місце за кермом автобуса, адже вони несуть відповідальність за життя пасажирів.
Ще більшу небезпеку становить водій, який розмовляє під час їзди по мобільному телефону. Таких у коломийських маршрутках теж можна зустріти чи не щодня. Читачі ДК найчастіше скаржаться на водіїв маршруток №1, 2, 12 та 21. Звертаються ображені коломияни з цим питанням і у ратушу.
- Міськрада періодично проводить перевірки автобусів, щоб виявляти водіїв, які не справляються зі своїми обов’язками, - каже головний спеціаліст управління економіки міськради Іван Юркевич. - Тим паче якщо це стосується тих, які розмовляють по телефону під час керування автобуса. Саме водії, які розмовляють за кермом, несуть потенційну небезпеку. Боротися з подібними правопорушниками необхідно тільки за допомогою штрафів.
Щоб пасажири перебували у безпеці під час проїзду, перевізники намагаються саме завдяки штрафам не допускати подібних витівок водіїв. Десятки разів з проханням посприяти у вирішенні цієї проблеми зверталися пасажири до власника автобуса №1, що курсує маршрутом “Вокзал - Н. Вербіж” Юрія Кіцанюка. Він переконує, що намагається тримати ситуацію під контролем. Каже, що карає таких правопорушників штрафом від двохсот гривень. За його словами, профілактика дає позитивні результати.
- Звісно, я тільки за те, аби водії дотримувалися всіх правил, - каже перевізник Ю. Кіцанюк. - Як і пасажири, я зацікавлений в якісному обслуговуванні, тому намагаюся максимально реагувати на звернення коломиян, аби вони не відчували дискомфорту під час проїзду.
У ратуші переконуються, що кожен перевізник бореться, як може. І просить, щоб пасажири, ставши свідками такої ситуації, одразу повідомляли у міськраду.
У Коломиї також існує проблема з несплатою за проїзд. Пенсіонери відмовляються платити дві гривні, вважаючи, що держава повинна дбати про них. Втім, достатньо коштів на це держбюджет не виділяє. Перші, хто страждають, - це перевізники. Водії, не отримавши задовільної зарплати, яка залежить від сплати за проїзд, вирішують не пускати до автобусів “пільговиків”. Через скрутне фінансове становище кілька рейсів припинило свою роботу. Нині не курсують автобуси №1-А “Зал. Вокзал - Н. Вербіж”, №1-В “Вокзал - Автостанція”, №9-А “АС - вул. Міцкевича”. Ці рейси, за словами перевізників, були нерентабельні.
Зараз урядовці мають на меті ввести закон, за яким кожному пенсіонерові до пенсії дораховуватимуть 16 гривень, які ті зможуть витрачати або ж на проїзд, або на інші потреби. Адже нині деякі пільговики їздять по десять разів на день одним рейсом. До прикладу, цього тижня, за словами водія маршрутки, мешканець вул. Бандери проїхав за один день вісім разів одним маршрутом. Скільки таких пільговиків за день можна нарахувати - невідомо. Втім, за добу від вокзалу до автостанції по вулиці Січових Стрільців автобуси курсують 174 рази, по вул. Степана Бандери - 78.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|