У неврологічному відділенні Коломийської ЦРЛ працює 17 санітарок. Одночасно тут може лікуватися 60 хворих, тож одна санітарка доглядає чималу кількість осіб.
До її обов’язків належить вологе прибирання двічі на день, один раз на тиждень - генеральне прибирання в палатах, а ще - мити, перевдягати хворих, міняти білизну, подавати підкладні судна, допомагати медсестрі у зборі аналізів при виконанні лікарських маніпуляцій.
Слід зауважити, що свою роботу санітари виконують добре. Бо неприємного запаху, як це часто буває, коли багато хворих з паралічами, тут не відчутно. Робочий день триває десять годин, раніше доводилося працювати цілодобово. Вік санітарок, які тепер працюють, - від 22 до 51 року. Переважна більшість на цій посаді понад 15 років, молодь тут затримується недовго. Кажуть, не витримує таких навантажень.
Ганна Кушмелюк уже 29 років працює санітаркою в неврологічному відділі. Зарплата, завдяки стажу, трохи більша від мінімальної. Живе у Великому Ключеві, має двох дорослих дітей, допомагає виховувати онуків. Щодня жінка прокидається о 5 год. ранку, а лягає спати після 12 год. ночі, бо, окрім основної роботи, має ще й господарство. Розповідає, що робота санітарки, особливо в такому відділі, дуже напружена. Ще двадцять років тому трохи легше працювалося, не було стільки важкохворих. На цілий відділ лікували одну-дві людини після інсульту. Тепер – понад 30. І всім потрібно поміняти підгузки, нагодувати, заспокоїти і стерпіти різкі зміни настрою. Ця професія не з популярних, і якщо можна було б знайти іншу роботу, половина би звільнилася.
- Якби мені не подобалося, - каже пані Ганна, - то я й не працювала б тут. Люди, які перенесли інсульт, - нервові, часто можуть навіть вдарити. Та й родичі не завжди поводяться чемно, ображають. Ось і вчора в нічну зміну один чоловік прийшов напідпитку, вимагав особливого ставлення. Ми стараємося не реагувати, бо розуміємо, що стало причиною такої поведінки. Але неприємний осад залишається. Часто негативні емоції приношу додому, тоді від цього страждають найближчі люди. Але оскільки цю роботу вже добре знаю і здружилася з усіма, то здається, кращого відділу, ніж наш, немає. Мені багато разів пропонували перейти в інший, але не шкодую, що відмовлялася. Ще дуже підтримує те, що керівництво ставиться до нас із розумінням, тому в лікарню приходжу, як додому.
Відпочиває пані Ганна останнім часом, як вона висловилася, “на зеленому морі”. Тобто бере відпустку, як і більшість, щоб працювати на городі. Там відновлює і зірвані нерви. Щоправда, поперек на такому відпочинку не підлікуєш. Та виходу не бачить, бо хочеш не хочеш, а сидіти вдома немає сенсу. До пенсії, завдяки реформі, доведеться чекати ще десять років.
Санітарів-чоловіків у відділі немає, хоча їхня допомога дуже знадобилася би. Тому жінкам доводиться самим щодня кілька разів піднімати хворих. Чому чоловіки не погоджуються на таку роботу? У відділі в один голос відповідають, що за мінімальну зарплату жоден не захоче терпіти в таких складних умовах: десять годин практично без відпочинку, без перерви на обід. Навіть кавою збадьоритися інколи немає часу. Уже краще на будівництві або, найчастіше, за кордоном, там хоч знають, що є обідня перерва. А на зароблені там гроші зможуть краще забезпечити родину, ніж на мінімальну зарплату українського санітара. От і залишають такі “престижні” посади для жінок, які змушені погоджуватися, бо здобувати вищу освіту вже або запізно, або задорого.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|