Науковці продемонстрували в простому математичному експерименті, як переконання можуть значно погіршувати аналітичні здібності людини в “політизованих” питаннях.
У дослідженні брали участь 1111 добровольців, яких розділили на групи республіканців і демократів. До початку експерименту всі вони пройшли спеціальну перевірку, на основі якої їм присвоювали індекс математичної грамотності. Потім вони повинні були розв’язати один з варіантів спеціального завдання.
У завданні йшлося про певні дослідження властивостей крему, призначеного для усунення висипу. Комусь цей крем допомагає, у когось крем викликає посилення висипки. У тих людей, які не користалися кремом - стверджувала анкета, - висип може пройти сам або ж навпаки, посилитися. Результати всіх чотирьох груп (використовували/не використали і зменшилася/посилилася) були представлені в анкеті.
Учасники дослідження, базуючись на отриманих даних, повинні були дати відповідь на запитання: використання крему в середньому призводить до посилення чи до ослаблення висипу?
На основі зібраних даних науковці будували залежність між математичною грамотністю реальних досліджуваних та кількістю правильних відповідей. Як і слід було очікувати, залежність виявилася позитивною, причому і консерватори, і ліберали справлялися із завданням однаково добре.
Однак половині учасників дослідження давали завдання, де замість задачки з кремом потрібно було відповісти на політизоване запитання - результат запровадження “заборони на носіння прихованої зброї громадянами в публічних місцях” в деяких гіпотетичних містах.
При цьому цифри того, як впливала заборона або її відсутність на злочинність, були ті ж самі, що і в завданні про крем, але справлялися із завданням добровольці абсолютно по-іншому.
З’ясувалося, що коли правильна відповідь в анкеті не збігалася з переконаннями учасників експерименту, вони починали помилятися.
Наприклад, демократи (які традиційно виступають за запровадження обмеження на носіння зброї) майже в 100 відсотках випадків правильно відповідали на запитання тоді, коли правильним варіантом було “запровадження заборони зменшує злочинність”. Але коли правильною відповіддю було “заборона збільшує злочинність”, вони починали сильно помилятися.
У випадку з консерваторами результати виявилися дзеркальними - вони теж починали помилятися, але в протилежних варіантах.
Особливо здивував авторів дослідження той факт, що найбільше помилок припускалися найбільш математично обдаровані учасники.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|