За даними ООН, Україна може прогодувати майже мільярд осіб. Зростання, яке прослідковується в агропромисловому комплексі України останнім часом, засвідчує, що це потенційний шлях розвитку для нашої країни.
Рекорди урожаю-2013
У 2011 році Україна встановила рекорд зі збору зернових - 56,7 тонни. Урожай цього року може перевищити позаторішні показники - експерти прогнозують урожай у 57-58 тонн зерна, половину зібраного продадуть за кордон.
За словами міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка, Україна планує вийти на друге місце в світі після США за обсягами експорту зерна. Також він повідомив, що рекордний урожай зерна і його висока якість дозволять нашій країні зайняти третю позицію в світі за обсягами поставок на зовнішній ринок кукурудзи, четверту - з експорту ячменю і шосту - з продажу пшениці. Куди ж Україна продає своє зерно? Директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку МінАПК Віталій Саблук заявив, що українська сторона працює над тим, аби підвищити свою питому вагу на ринках Північної Африки і Близького Сходу, куди Україна традиційно постачає зерно і пшеницю: “Ячмінь, крім цих регіонів, ми плануємо відправляти і в країни Перської затоки. А кукурудзу активно продаємо в азіатський регіон, наприклад, у Китай, Південну Корею, а також у Японію. Найближчі плани - вийти на ринки Бангладешу, Тайваню, Індонезії”. Це країни, які швидко розвиваються і які готові купувати українську сільгосппродукцію за високими цінами.
Євроінтеграція - загроза АПК чи навпаки?
У листопаді Україну чекає підписання угоди про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі. Деякі експерти висловлюють побоювання, що в результаті створення зони вільної торгівлі з ЄС в українських товаровиробників виникнуть проблеми, адже вітчизняна продукція часто не відповідає європейським стандартам, а ринки СНД, мовляв, будуть закриті. По-перше, Україні буде дано час для приведення своїх стандартів до європейських. Фермер, що захоче продавати молоко в Європу, повинен буде закупити нормальні доїльні апарати. Але й українське населення отримає продукцію вищої якості. Разом з тим держава не залишає аграріїв з проблемою наодинці - вже нині діють лізингові програми на купівлю техніки. За рахунок коштів Держбюджету модернізується АПК. За підрахунками експертів, модернізація спричинить істотний стрибок галузі в найближчі 3-5 років. АПК розкриє свій потенціал в Україні і стане однією з найбільш прибуткових галузей, що забезпечить робочі місця і зростання рівня життя селян.
По-друге, зона вільної торгівлі з ЄС не виключає торгівлю з країнами СНД. Україні вигідно мати навколо себе якомога більше ринків, адже постачати продукцію на один ринок - це великий ризик зазнати значних втрат. Проте якщо ринків кілька, втрату одного можна компенсувати збільшенням поставок за іншими напрямами.
По-третє, аграрний сектор - один із тих секторів, яким прогнозують істотне зростання внаслідок створення зони вільної торгівлі з ЄС. За рахунок скасування або зменшення мит українські аграрії щороку заощаджуватимуть мільйони євро, а отже, зможуть знизити ціну на свою продукцію, ставши більш конкурентоспроможними на європейському ринку. Якщо врахувати, що ЄС - один із найбільших покупців української аграрної продукції, та ще й дуже перспективний (населення у 500 млн. осіб), то стає очевидною вигода України в угоді про створення зони вільної торгівлі. До країн ЄС з України постачають зернові, овочі, фрукти, молоко та іншу продукцію. і обсяги закуповуваної продукції тільки зростатимуть, адже в Європі набирає обертів культ еко-їжі, європейці переходять на здорову їжу природного походження, більше вживають рослинну їжу.
Українці - у виграші
Збільшення обсягів експорту продовольства на зовнішні ринки - надійне джерело наповнення державної казни.
Україна матиме більше грошей для проведення соціальних програм і реформ.
Разом з тим висока урожайність - це ще й стабільні, доступні ціни на продукти харчування для самих українців. Аби не вийшло так, що аграрій продає продукцію за безцінь, а громадянин купує її втридорога, ліквідовується ланка посередників, у кишенях яких осідали основні прибутки. Вже кілька років в Україні функціонують державні оптові ринки, доступ на які для виробників відкритий, - таким чином аграрії продають продукцію за вигідною для себе ціною, а населення - купує дешевше. Скажімо, ціна на борщовий набір на оптовому ринку на 30-40% нижча, аніж у супермаркетах. Задоволені всі.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|