День знань викликає у всіх одну спільну емоцію - хвилювання. Батьки першачків переживають, щоб чаду сподобалося в школі, педагогів тривожить організація свята. А всі інші роботодавці переймаються питанням, ким замінити частину працівників, які відпросилися до школи на Перший дзвоник.
Цього року більшість батьків полегшено зітхнули - День знань припало на неділю. Однак якщо на цей раз все обійшлося, то це не означає, що більше не доведеться відпрошуватися. Бо виховних заходів, на яких просто необхідна присутність батьків, протягом року чимало.
Окрім цього, є й чимало проблем, які неможливо розв’язати у позаробочий час, - повести дитину до лікаря, оплатити рахунки, взяти довідки з ЖЕКу. У всіх установах приблизно однаковий графік роботи. Якщо відпрошуватися часто, можна й роботу втратити. За статистикою центру зайнятості, 60% безробітних - жінки, які не можуть знайти роботу, бо виховують дітей. Власники фірм чудово розуміють, що працівниця-мама часто буде на лікарняному через хворобу дітей, її викликатимуть до школи або й просто намагатиметься раніше піти додому.
Зустрічаються й інші проблеми. Керівник відпустив з роботи раніше без подальшого відпрацювання чи з відпрацюванням. А бухгалтеру доводиться ламати голову, як оформити відсутність людини на роботі протягом кількох годин та яким чином нараховувати зарплатню. Самі працівники теж не в захваті від такої процедури. Відчувають себе некомфортно, бо доводиться зайвий раз турбувати начальство, хоч і відпрошуються ж не через забаганку, а за необхідністю.
Проте наразі немає закону в Україні, який б регулював ці всі нюанси. Освітяни стверджують, що стараються усілякі заходи переносити на вихідний день. Проте їм ніхто не платить за роботу в неділю. Та й тоді виходить, що в дітей теж забирають вихідні, коли вони повинні відпочивати.
Юристи кажуть, що можливість відлучатися з роботи потрібно зафіксувати в колективному договорі або в правилах внутрішнього трудового розпорядку. Там же слід зробити пояснення стосовно порядку оплати таких годин. Щоправда, коли обов’язку відпрацьовувати не встановлюють, можна обійтися без додаткової тяганини - достатньо фіксувати цей день як повністю відпрацьований. Інакше треба буде говорити про встановлення скороченого робочого часу для цього працівника, що викликає зайві проблеми, виникають запитання в контролюючих органів.
Тож як правильно домовитися з керівником про відгул - на словах чи на папері - залежить від багатьох обставин. Психологи ж радять відпрошуватися з легкістю й вишуканістю, не оправдовуючись.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|