Перше, що формує враження про будь-який населений пункт - його чистота. Важко милуватися архітектурою споруд, бачити справжню красу майданів і вулиць, якщо вони встелені сміттям. Хоч на фоні інших українських міст Коломия є доволі чистою, але й тут знайдуться свої негаразди. Чого тільки вартують щоденні купи відходів, що їх залишають після себе стихійні торгівці у середмісті. Не меншою проблемою є й питання сміттєвих урн.
Дуже часто можна побачити, що урна, призначена для дрібного непотребу (папірців, пляшок, коробок від цигарок тощо), вкрай заповнена одним-двома мішками зі сміттям. Звичайно ж, вона більше не може виконувати свого прямого призначення: папірці, покладені в заповнену урну, розносить вітер. Перехожі, в кращому разі, шукають інший смітник, або ж забирають своє сміття з собою. Та, здебільшого, люди кидають його на землю. Та й це ще не все. Нерідко такі сміттєві мішки можна побачити розірваними, а їхній вміст - рознесеним на десятки метрів навколо.
Кореспондентам ДК вдалося на власні очі побачити таке “сміттєве мародерство”. Зграя безпритульних собак чи не щовечора робить обхід міських урн, винюхуючи у них поживу. Саме вони й розтягають вміст сміттєвих мішків по вулицях міста.
За словами заступника міського голови Михайла Білоуса, габаритне сміття в урни викидають підприємці з навколишніх магазинів, хоча з 99% торговців укладені договори про вивезення сміття.
- Навіщо працівникові магазину нести сміття за 50-100 метрів, якщо за п’ять метрів є урна? От вони й економлять свій час, створюючи “імідж” усьому містові, - каже Михайло Білоус. - У Коломиї є правила благоустрою, де вказані всі положення щодо вивезення сміття. Згідно з складеними угодами, підприємці повинні викидати сміття у контейнери, а не в урни. Ми вже тривалий час хочемо внести зміни у наші правила благоустрою, щоб вони стали більш дієвими. Та є певні перепони: у Верховній Раді прийняли новий закон щодо правил благоустрою. Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України дали вказівку розробити типові правила, щоб кожен орган місцевого самоврядування на основі них складав свої. Коли ж ми хотіли внести свої зміни у правила благоустрою (стосовно сміття, “спотикачок” та іншого), то юристи нам повідомили, що закон каже чітко - “на основі типових правил”. А цих “типових правил” все ще нема. По суті, у питанні встановлення нових правил благоустрою зараз нас стримує міністерство.
За словами Михайла Білоуса, влада не в змозі проконтролювати такі порушення. Тим паче, що покарання за них зовсім не лякають порушників.
- Теперішній закон не можливо змусити працювати, - журиться Михайло Білоус. - Штраф за викидання сміття складає сімнадцять гривень. Та це ще не все: для складання протоколу порушник повинен пред’явити ідентифікаційний код і паспорт. Щоб довести його провину, потрібно мати ще й двох свідків. Якби ж штраф складав, скажімо, 1700 гривень, то люди поводилися б по-іншому.
Всі хочуть жити у порядку і чистоті. Та тільки переступивши поріг свого житла, чистоплотність кудись зникає. “Щоб місто стало кращим, треба бодай не смітити”, - підсумовує Михайло Білоус. А ще краще - самому відстоювали чистоту на власній ділянці.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|